رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 20 May

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده که هیات پاکستانی برای دیدار با مقام‌های افغانستان وارد کابل شده است. هدف این سفر بهبود روابط با افغانستان خوانده شده است. محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در صفحه رسمی توییتر خود نوشته است که این هیات با حضور تهمینه جنجوا، معاون وزارت خارجه پاکستان، وارد کابل شدند. آقای […]

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده که هیات پاکستانی برای دیدار با مقام‌های افغانستان وارد کابل شده است. هدف این سفر بهبود روابط با افغانستان خوانده شده است.

محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در صفحه رسمی توییتر خود نوشته است که این هیات با حضور تهمینه جنجوا، معاون وزارت خارجه پاکستان، وارد کابل شدند.

آقای فیصل نوشته انتظار می‌رود که این سفر باعث استحکام بیشتر روابط با افغانستان شود.

وزارت خارجه افغانستان گفته است که این سفر در پیوند به نگرانی‌ها و تعهدات دوجانبه مبنی بر مبارزه قاطع با تروریسم انجام می‌شود.

این سفر هیات پاکستانی به کابل پس از سفر دو مقام‌ ارشد امنیتی افغانستان به اسلام آباد و بعد از حمله خونین کابل که دست‌کم ۱۰۳ کشته و ۲۳۵ زخمی به جا گذاشت – حمله‌ای که کابل اسلام‌آباد را عامل آن می‌داند، صورت می‌گیرد.

پیشتر، وزیر داخله افغانستان گفته بود هیاتی از پاکستان به کابل می‌آید تا در مورد “اقدامات” این کشور به مقام‌های افغانستان اطلاعات بدهد. اما، سفارت پاکستان این موضوع را تکذیب کرد و گفت سفر این هیات هیچ ارتباطی با سفر مقامات امنیتی به پاکستان ندارد و به دنباله نشست‌هایی صورت می‌گیرد که از نوامبر سال گذشته به این سو برای هماهنگی میان دو کشور جریان داشته است.

تهمینه جنجوا، معاون وزارت خارجه پاکستان در نخستین سخنرانی خود در کابل گفته که به جای مقصر دانستن یکدیگر، دو طرف باید همکاری‌های عینی داشته باشند.

روز گذشته اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان از پاکستان خواست که برای بستن پناهگاه‌های شورشیان در خاک آن کشور اقدام کند.

او دیروز (جمعه، ۱۳ دلو/بهمن) که پس از نماز جمعه در ارگ ریاست جمهوری سخنرانی می‌کرد، گفت: “ما منتظر اقدام هستیم. حرف و پروسه روی کاغذ است. ملت و دولت افغانستان عمل و عمل واضح را تقاضا دارد.”

رئیس جمهوری افغانستان با اشاره به “شریک ساختن فهرست منظمی از شورشیان و مراکزشان با دولت پاکستان” تاکید کرد که مرکز طالبان در پاکستان هست و دولت پاکستان باید در این مورد تصمیم بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان می‌گوید این کشور تحقیقات مشترک در مورد حملات تروریستی را ارائه داده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
91
روز مانده
روز استقلال افغانستان
22
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
271
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
320
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی