رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August

الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در افغانستان با ابراز نگرانی از افزایش حضور داعش در این کشور می‌گوید که بدون شک تهدیدات داعش از سوی برخی‌ها به سوی کشورهای آسیای میانه تحریک می‌شود. وی گفت که اوضاع امنیتی افغانستان رو به وخامت می‌باشد، نفوذ داعش و همچنان تحریک اسلامی ازبیکستان در شمال این کشور بیشتر شده […]

الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در افغانستان با ابراز نگرانی از افزایش حضور داعش در این کشور می‌گوید که بدون شک تهدیدات داعش از سوی برخی‌ها به سوی کشورهای آسیای میانه تحریک می‌شود.

وی گفت که اوضاع امنیتی افغانستان رو به وخامت می‌باشد، نفوذ داعش و همچنان تحریک اسلامی ازبیکستان در شمال این کشور بیشتر شده است، ما از این مسئله نگران هستیم.

مانتیتسکی افزود، باوجود این تهدیدات، اما هیچ اقدام نظامی علیه آنها صورت نمی گیرد و بدون شک کسی است که تهدیدات تروریزم را به سوی کشورهای آسیای میانه تقوت می‌کند.

وی در مورد انتقال جنگجویان داعش توسط چرخ‌بال‌های ناشناس در شمال افغانستان نیز گفت که کشورش این موضوع را با  شورای امنیت ملی این کشور و آمریکا مطرح کرده اما آنان در مورد هیچ پاسخی نداده‌اند.

سفیر روسیه در کابل افزود که کشورش خواهان افغانستان با ثبات و عاری از تروریزم است و گزارش‌ها در مورد تجهیز طالبان از سوی روسیه، دور از واقعیت است.

وی افزود که با شکست داعش در عراق و سوریه، جنگجویان این گروه در تمام جهان به ویژه افغانستان پراکنده خواهند شد و آن تهدید برای روسیه، چین و کشورهای آسیای میانه محسوب می‌شود.

سفیر روسیه در بخش دیگر سخنانش گفت که کشورش به کمک‌های خود با افغانستان در بخش‌های مختلف ادامه خواهد داد و بورسیه‌های تحصیلی خود را نیز برای دانشجویان افغان افزایش داده است.

وی گفت که در شرایط فعلی روسیه در نظر ندارد، حتا یک سرباز به افغانستان اعزام کند، اما به کمک‌هایش با این کشور در بخش نظامی به ویژه آموزش پلیس و اردو ادامه خواهد داد.

سفیر روسیه در کابل افزود که کشورش سال گذشته برای نظامیان افغان ۵۶ بورسیه کوتاه مدت، ۲۷ بورس برای پلیس سرحدی و ۸۵ بورس دیگر را برای پلیس افغان اختصاص داده بود.

وی همچنان گفت که روسیه بورسیه‌های تحصیلی خود را در بخش ملکی به افغانستان نیز افزایش داده و قرار است که امسال حدود ۳۶۰ دانشجو از این کشور برای تحصیل به روسیه بی‌روند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
2
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
115
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
178
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
227
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی