رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بعدازظهر روز گذشته با «تادامیچی یاماموتو» نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار وزیر امور خارجه ایران ضمن اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت وحدت ملی افغانستان، سیاست ایران را در راستای ایجاد ثبات در افغانستان و حمایت از تلاش‌های سازمان […]

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بعدازظهر روز گذشته با «تادامیچی یاماموتو» نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه ایران ضمن اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت وحدت ملی افغانستان، سیاست ایران را در راستای ایجاد ثبات در افغانستان و حمایت از تلاش‌های سازمان ملل در تمامی ابتکارات مربوط به استقرار صلح در افغانستان از سوی آن سازمان برشمرد.

ظریف همچنین ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری نزدیک با سازمان ملل و دیگر کارگزاری‌های آن سازمان در تمامی حوزه‌های مورد انتظار در افغانستان افزود: ایران خواستار ثبات در افغانستان بوده و تلاش ما نیز در راستای ایجاد ثبات در این کشور است.

در این دیدار «یاماموتو» نیز بر سازنده بودن اقدامات جمهوری اسلامی ایران در قبال افغانستان و حمایت قوی از دولت وحدت ملی تاکید کرد و افزود: شرایط امنیتی افغانستان متعاقب خروج نیروهای نظامی خارجی از آن کشور بدتر شده و علی‌رغم تلاش‌های دولت افغانستان در یک و نیم سال گذشته در جهت استقرار صلح هنوز تعداد تلفات غیر نظامیان در این کشور بالاست.

وی همچنین خواستار تداوم نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران برای استقرار صلح و ثبات در افغانستان شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی