رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August
وخامت اوضاع در لشگرگاه

شهر لشکرگاه در محاصره طالبان

شهر لشکر گاه از چهار سو از سوی طالبان به شدت تهدید می شود و تمامی راه های این شهر به بیرون قطع شده است. شهریان لشکر گاه می گویند که از این اوضاع به شدت خسته شده اند. شریف امیری و عبدالله همیم خبرنگاران طلوع نیوز که به باباجی حوزه چهارم شهر لشکر گاه […]

شهر لشکر گاه از چهار سو از سوی طالبان به شدت تهدید می شود و تمامی راه های این شهر به بیرون قطع شده است.

شهریان لشکر گاه می گویند که از این اوضاع به شدت خسته شده اند.

شریف امیری و عبدالله همیم خبرنگاران طلوع نیوز که به باباجی حوزه چهارم شهر لشکر گاه رفته اند، می گویند که نیروهای دولتی هنوز هم در حالت دفاعی به سر می برند.

فعالیت های طالبان در چهار سوی شهر لشکر گاه آرامش همه را گرفته است.

صفت الله، باشنده شهر لشکر گاه می گوید:” که ما بسیار از نبرد خسته شده ایم چهار سوی شهر لشکرگاه محاصره است.”

سلطان محمد، باشنده شهر لشکر گاه میگوید:” وضعیت بسیار خراب است در چهار اطراف شهرگاه در دست طالبان است و حتی لشکرگاه از سوی دو نهاد یعنی دولت و طالبان رهبری میشود.”

این نیروها هنوز هم در حالت دفاعی به سر می برند.

صفی الله فرمانده بلوک سرحدی-هلمند می گوید:” طالبان هم اکنون درین ساحه وجود دارد و در چند متری ما وجود دارد همه روز یک و یا هم دو بار با هم درگیری میشویم اما نتیجه ندارد ما از حکومت میخواهیم تا به این حالت نا بسامانه های پایان دهد.”

این کودک در درگیری های دو طرف زخم برداشته است و در این سو تر جسد عصمت الله 30 ساله را می بینیم که در این درگیری ها کشته شده است.

خیر محمد کسی که از نزدیکان خود را از دست داده است می گوید:”اینان مخلوق خداوند است و خداوند به مخلوق اش خفه میشود ما از گروه های درگیر میخواهم که پس از دیگر مردم بسیار به تنگ آمده اند بخاطر مردم بخاطرخدا بس است.”

هر چند از چهار سو لشکر گاه در تهدید جدی به سر می برد، اما هنوز هم مردم نفس می کشند و در این شهر تهدید ها مانع خوشی ها و سرگرمی های مردم نشده است.

صدیق الله بازی کن فتبال می گوید:” با آنکه همه روز هلمندیان گواه نبرد های سخت بوده است با آن هم مجبور استیم که روز بگذرانیم و حال مان مصروف بازی فوتبال استیم تا نبرد ها فراموش ما شود.”

لشکر گاه هرچند بسیار از جنگ خسته است، اما امید ها برای فردا های به دور از جنگ و خشونت در دل های هلمندیان زنده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
2
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
115
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
178
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
227
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی