رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

شورای امنيت ملی تخطی های اخیر پاکستان را در امتداد خط فرضی دیورند خلاف حقوق و موازین بین المللی خوانده و آن را سبب نگرانی دانسته و هدایات لازم را به ارگان های ذیربط صادر کرد. به گزارش آوا، جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز در […]

شورای امنيت ملی تخطی های اخیر پاکستان را در امتداد خط فرضی دیورند خلاف حقوق و موازین بین المللی خوانده و آن را سبب نگرانی دانسته و هدایات لازم را به ارگان های ذیربط صادر کرد.

به گزارش آوا، جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز در ارگ دایر شد.

شورای امنیت ملی ابتدا حوادث تروریستی روز گذشته کابل را با شدیدترین الفاظ محکوم کرد و با تجدید تعهد حکومت مبنی بر مبارزه جدی جهت نابودی پدیدۀ شوم تروریزم در کشور، هدایات لازم را جهت جلوگیری از بروز این گونه حوادث دلخراش و همچنان رسیدگی به فامیل های شهداء و فراهم سازی سهولت های لازم برای تداوی مجروحین، به مسوولین ذیربط صادر نمود.

در عین حال، شورای امنیت ملی با تأکید بر تأمین امنیت شهروندان و توجه بیشتر نیروهای دلیر دفاعی و امنیتی کشور، به ارگانهای دفاعی و امنیتی هدایات لازم را جهت اتخاذ تدابیر مؤثر امنیتی صادر کرد.

در این جلسه وزرای سکتور دفاعی و امنیتی با ارائه گزارش از وضعیت امنیتی ولایات هلمند، ننگرهار، قندوز، فاریاب، سرپل، غور، غزنی و بغلان، از شجاعت، درایت و شایستگی و دستآوردهای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور در عملیات های اخیر به نیکی یاد نمودند و تلاش های آنان را در جهت مبارزه با دشمن قابل ستایش دانستند.

سپس شورای امنيت ملی تخطی های اخیر پاکستان را در امتداد خط فرضی دیورند خلاف حقوق و موازین بین المللی خوانده و آن را سبب نگرانی دانسته و هدایات لازم را به ارگان های ذیربط صادر نمود.

در اخیر، گزارش برنامه ها و آمادگی های کمیسیون برگزاری بزرگداشت از هفته شهید از سوی معاون دوم  ریاست جمهوری در جلسه ارایه گردید.

جلسه با ابراز امتنان از رئیس و اعضای کمیسیون مؤظف و با اشاره بر ارج گذاری به مقام والای شهداء و پاسداری از قهرمانی های شهدای افغانستان، تأکید ورزید تا در سال جاری تجلیل از هفته شهید به گونه بهتر از سال های گذشته و آنچنان که شایسته شأن و مقام والای شهدا است، برگزار گردد و در این راستا به کمیسیون مربوطه هدایات لازم صادر کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
86
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
199
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
94
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
143
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی