رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الإثنين ۶ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 21 May

امنیت ملی افغانستان روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «حامد کرزی» از شخصیت های تاریخ ساز، تاثیرگذار و قابل احترام تاریخ معاصر کشور است و اجازه نخواهد داد که این افراد به رفتارهای نادرست خود ادامه دهند. شماری از شرکت کنندگان در آئین سالگرد برهان الدین ربانی روز جمعه گذشته نهم میزان شعار «مرگ […]

امنیت ملی افغانستان روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «حامد کرزی» از شخصیت های تاریخ ساز، تاثیرگذار و قابل احترام تاریخ معاصر کشور است و اجازه نخواهد داد که این افراد به رفتارهای نادرست خود ادامه دهند.

شماری از شرکت کنندگان در آئین سالگرد برهان الدین ربانی روز جمعه گذشته نهم میزان شعار «مرگ بر حامد کرزی» سر دادند.

کرزی شخصی را که با صدای بلند شعار «مرگ بر حامد کرزی» را شروع کرده بود، به‌سوی خود فراخواند و وی را در آغوش گرفت و به وی گفت که دشمنان افغانستان نمی توانند ما را به جان هم بیندازند. سپس آن شخص نیز از کرزی عذرخواهی کرد.

امنیت افغانستان، شعاردهندگان علیه کرزی را وابسته به دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی و بیگانه پرست معرفی کرده و افزوده است که حلقه‌هایی در این کشور تلاش‌های زنجیره‌ای وسیعی را برای ترور شخصیت بزرگان افغانستان آغاز کرده‌اند و ملت و دولت افغانستان اجازه نخواهند داد که این عده از حامیان خارجی خود منفعت‌های سیاسی کسب کنند.

امنیت ملی افغانستان افزوده است: حامد کرزی شخصیت مورد احترام مردم و شخص «محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری بوده و میزبانان مراسم سالگرد ربانی، مسئول حفظ احترام مهمانان خود بودند و باید مانع از بروز چنین رفتارهایی می شدند.

حزب جمعیت اسلامی به رهبری «صلاح الدین ربانی» وزیر امور خارجه افغانستان و فرزند «برهان الدین ربانی»، بانی مراسم سالگرد رئیس جمهوری پیشین و شورای عالی صلح افغانستان بوده است.

در این بیانیه که در صفحه فیسبوک شماره امنیت ملی افغانستان منتشر شده، آمده است: این حزب هرگونه ارتباط با افرادی که شعار مرگ بر کرزی را سردادند، رد کرده است.

امنیت ملی افغانستان تاکید کرده است که این اقدام از سوی حلقه‌های مشخصی صورت می‌گیرد که مورد حمایت دستگاه اطلاعات خارجی هستند و حرمت رئیس جمهوری پیشین افغانستان را که به عنوان میهمان به مراسم دعوت شده بود، به گونه‌ای تاسف بار زیرپا گذاشتند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
90
روز مانده
روز استقلال افغانستان
23
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
270
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
319
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی