رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

«علاءالدین میرمحمدصادقی» ، با بیان اینکه علیرغم مشترکات فرهنگی و مذهبی بین دو کشور ایران و افغانستان حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور قابل قبول نیست،‌ گفت: در حال حاضر حجم مبادلات تجاری بین دو کشور حدود 1.5 تا 2 میلیارد دلار است. رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان افزود: برای حضور در بازار افغانستان […]

«علاءالدین میرمحمدصادقی» ، با بیان اینکه علیرغم مشترکات فرهنگی و مذهبی بین دو کشور ایران و افغانستان حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور قابل قبول نیست،‌ گفت: در حال حاضر حجم مبادلات تجاری بین دو کشور حدود 1.5 تا 2 میلیارد دلار است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان افزود: برای حضور در بازار افغانستان رقبای زیادی داریم که دولت با کمک و اختصاص تسهیلات به بازرگانان می‌تواند شرایطی را فراهم کند تا در رقابت با بازرگانان سایر کشورها حجم مبادلات تجاری بین دو کشور افزایش یابد.

میرمحمدصادقی بیان داشت: اتاق بازرگانی در حد توان خود اقداماتی را برای گسترش مبادلات تجاری با افغانستان انجام داده و با ایجاد نمایشگاه به این کشور و ارسال هیأت تجاری سعی کرده تا زمینه گسترش فعالیت‌های بازرگانی را فراهم کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: همچنین این اتاق با دعوت از تجار افغانی تلاش کرده زمینه فعالیت بیشتر بازرگانی بین دو کشور را فراهم کند.

وی با تأکید بر اینکه زمینه فعالیت تجاری بین ایران و افغانستان زیاد است، اما به حد مطلوب نرسیده‌ایم، گفت: دولت باید کمک کند تا هزینه حمل کالا به این کشور کاهش یابد و از طرفی شرایط آسان‌تری را برای حضور بازرگانان این کشور در ایران فراهم کند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان تصریح کرد: در صورت فراهم آوردن شرایط بهتر برای تجارت با افغانستان حجم مبادلات تجاری بین دو کشور تا 4 میلیارد دلار قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه اگر چه مشکلاتی و ناامنی‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد، گفت: اما شرایط سرمایه‌گذاری در برخی شهرهای امن این کشور فراهم است.

میرمحمدصادقی با اشاره به اینکه انواع کالاهای مصرفی و صنعتی به این کشور صادر می‌شود، بیان داشت: سیمان و گچ از جمله اقلام صادراتی ایران به افغانستان است که مقدار آن زیاد نیست.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی