رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

وب سایت شبکه تحلیلگران افغانستان در گزارشی نوشت: در سال‌های اخیر گروه طالبان استفاده از پرچم سفید رنگ خود را در میدان‌های نظامی و امور سیاسی به طور قابل چشمگیری افزایش داده است. در ادامه این گزارش آمده است: حمل پرچم هنگام فتح یک منطقه و تردد کاروان‌های نظامی امری مرسوم بین شبه‌نظامیان طالبان است. […]

وب سایت شبکه تحلیلگران افغانستان در گزارشی نوشت: در سال‌های اخیر گروه طالبان استفاده از پرچم سفید رنگ خود را در میدان‌های نظامی و امور سیاسی به طور قابل چشمگیری افزایش داده است.

در ادامه این گزارش آمده است: حمل پرچم هنگام فتح یک منطقه و تردد کاروان‌های نظامی امری مرسوم بین شبه‌نظامیان طالبان است.

وب سایت شبکه تحلیلگران می‌نویسد: یکی از دلایل این کار، افزایش حس اتحاد بین اعضای این گروه است.

در زمان حاکمیت طالبان، برقراری اتحاد بین اعضای این جنبش ساده‌تر از امروز بود اما امروز که این گروه به عنوان یک نیروی شورشی تحت پیگرد نیروهای امنیت ملی و نیروهای خارجی قرار دارند، پرچم به عنوان ابزاری موثر برای تقویت حس اتحاد بین این نیروها استفاده می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: کاربرد دیگر پرچم برای تقویت روحیه جنگجویان این گروه است. هر چه پرچم این گروه بیشتر به اهتزار درآید، حس نفوذ به یک منطقه را بیشتر به جنگجویان این گروه القا می‌کند.

دلیل دیگری که برای استفاده زیاد طالبان از پرچم می‌توان بیان کرد این است که اهتزاز پرچم راهی برای این گروه است تا به واسطه آن به مردم نشان دهد که این گروه دوباره به صحنه افغانستان بازگشته است.

آخرین دلیلی که شبکه تحلیلگران برای کاربرد زیاد پرچم توسط طالبان بیان کرده این است که این گروه در پی نمایش مشروعیت جنبش به مخاطب جهانی است.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی