رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 17 October

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان می‌گوید «مولوی عبدالقیوم»، مشهور به شاهین و «مولوی فاروقی» فرمانده گروه تروریستی داعش را در منطقه‌ی «دیوانه بابا بندر» شهرستان اچین ولایت ننگرهار به هلاکت رسیده‌اند. در اطلاعیه‌ای که این نهاد منتشر کرده است گفته شده است که مولوی یکی از سازمان‌دهندگان حمله‌ تروریستی به جنبش روشنایی در میدان دهمزنگ […]

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان می‌گوید «مولوی عبدالقیوم»، مشهور به شاهین و «مولوی فاروقی» فرمانده گروه تروریستی داعش را در منطقه‌ی «دیوانه بابا بندر» شهرستان اچین ولایت ننگرهار به هلاکت رسیده‌اند.

در اطلاعیه‌ای که این نهاد منتشر کرده است گفته شده است که مولوی یکی از سازمان‌دهندگان حمله‌ تروریستی به جنبش روشنایی در میدان دهمزنگ کابل بود که در یک عملیات مشترک نیروهای افغانستان به هلاکت رسید.

این اطلاعیه می‌افزاید: عبدالقیوم فرمانده 200 نفری گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار بود که مسئولیت آموزش و سازماندهی حملات تروریستی و انتحاری این گروه را در این ولایت به عهده داشت.

تظاهرات جنبش روشنایی در تاریخ دوم اسد سال جاری با وقوع چندین انفجار در دهمزنگ کابل خاتمه یافت و در آن 86 نفر  کشته و 413 نفر دیگر زخمی شدند و داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت.

اطلاعات روز نوشت: جنبش روشنایی پس از رای یازدهم ثور کابینه مبنی بر تغییر مسیر خط برق وارداتی ترکمنستان از مسیر بامیان-میدان وردک به سالنگ شکل گرفت و خواهان عبور این خط برق از مسیر بامیان-میدان وردک است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
59
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
172
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
121
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
170
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی