شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » عبدالله از بهر گفت‌وگوهای صلح افغانستان به هند سفر کرد

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در این سفر با نارندرا مودی، نخست وزیر هند و دیگر مقام‌های این کشور، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (سه‌شنبه، ۱۵ میزان) دریک سفر رسمی چهار روزه، به هند رفت.

قراراست است در جریان این سفر آقای عبدالله با رهبران این کشور از جمله نارندرا مودی، نخست وزیر هند ملاقات کند و آنان را از تحولات اخیر در روند صلح افغانستان، آگاه سازد.

در همین حال، شماری از آگاهان امور سیاسی به این باور اند که هند از آن چه که نقش برجستۀ پاکستان در روند صلح افغانستان گفته‎ می‌شود، به‎گونه‌یی از روند کنونی صلح افغانستان، ناخشنود است.

آقای عبدالله هنگامی سفر  در میان هوایی کابل گفت که او در این سفر، با مقام‌‌های ارشد هندی از جمله نارندرا مودی نخست وزیر این کشور، دربارۀ روند صلح افغانستان، دیدار و گفت‌‌وگو خواهد کرد.

هند همیشه تأکید کرده است که از روند صلح افغانستان “به رهبری افغانان” پشتیبانی می‌‌کند.

روند صلح افغانستان در ماۀ سپتمر امسال در دوحه، پایتخت قطر با حضور نماینده‌‌گان چندین کشور منطقه از جمله هند، گشایش یافت.

سوبرامانیام جیشنکار، وزیر خارجه این کشور در این مراسم گفته بود: “دوستی ما با افغانستان قوی و تزلزل ناپذیر است، ما همیشه همسایه‌‌گان خوبی بوده‌‌‌ایم و همیشه نیز خواهیم بود. انتظار ما این است که خاک افغانستان هرگز نباید برای هرگونه فعالیت ضد هند، استفاده شود.”

هفتۀ گذشته، عبدالله به پاکستان سفر کرد و دربارۀ روند صلح افغانستان با عمران خان نخست وزیر، شاه‌محمود قریشی وزیر خارجه و دیگر مقام‌های پاکستانی دربارۀ روند صلح کشور، دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان