رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
  • الإثنين ۳ ذو القعدة ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 16 July

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی امروز دوشنبه در نشست شورای وزیران گفت که وزرای امنیتی قرار است با هم دیدار کنند تا دربارۀ وضعیت هلمند بگونۀ فوری وارد عمل شوند. وی افزود: “این اقدامات حملات دشمن را دفع خواهد کرد.” رئیس اجرائیه از نیروهای امنیتی کشور به خاطر مبارزه علیه “تروریزم” قدردانی کرد […]

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی امروز دوشنبه در نشست شورای وزیران گفت که وزرای امنیتی قرار است با هم دیدار کنند تا دربارۀ وضعیت هلمند بگونۀ فوری وارد عمل شوند.

وی افزود: “این اقدامات حملات دشمن را دفع خواهد کرد.”

رئیس اجرائیه از نیروهای امنیتی کشور به خاطر مبارزه علیه “تروریزم” قدردانی کرد و افزود که آنان قهرمانان ما هستند که از کشورشان دفاع می‌کنند.

این گفته‌ها در حالی ابراز می‌شود که مقام‌ها امروز ادعا کردند که ولسوالی سنگین این ولایت سقوط کرده است، اما تاکنون مقام‌های امنیتی در این باره ابراز نظر نکرده‌اند.

وی که در نشست شورای وزیران سخن می‌گفت درباره پروژه‌ی تاپی و عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی سخن زد.

رئیس اجرائیه ادامه داد: “این دو دستاوردهای بزرگی برای افغانستان است که می‌تواند در بخش اقتصاد افغانستان را یاری رساند و زمینه اشتغال را در کشور ایجاد کند”.

این مقام حکومت در ادامه با اشاره به خواست‌ها و اهداف شورای حراست و ثبات افغانستان افزود که این خواست ها در راستای به میان آوردن اصلاحات به سود منافع ملی کشور است.

وی همچنین گفت که اصلاحات انتخاباتی و برگزاری لویه جرگه در اولویت حکومت قرار دارد و ما به تعهداتمان در این باره پایبند هستیم.

عبدالله همچنین در رابطه با نشست شانگهای خاطرنشان کرد که در حاشیه این نشست ملاقات‌هایی با نخست وزیر روسیه و مقاماتی از چین داشتم و در رابطه با حضور داعش در افغانستان با آنان سخن گفتیم.

این مقام حکومت در ادامه اضافه کرد که جاپان ۱۳میلیون و ۵۰۰هزار دالر به بخش زراعت افغانستان کمک کرده است.

وی تأکید کرد که شمار افراد بیجا شده در کشور افزایش یافته است و به زودی کمیسیونی در این رابطه تشکیل خواهد شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
34
روز مانده
روز استقلال افغانستان
79
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
214
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
263
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی