رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
  • الخميس ۳ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 19 April
تاجران و سرمایه‌گذاران قطری در دیدار با غنی

علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در افغانستان هستیم

ارگ ریاست‌جمهوری می‌گوید که تاجران و سرمایه‌گذاران قطری روز یک‌شنبه در دیدار با رییس‌جمهور غنی در مورد سرمایه‌گذاری در افغانستان به‌ویژه در زمینه‌ی انرژی، زراعت و بانکداری ابراز علاقه‌مندی کرده‌اند. دفتر مطبوعات ریاست‌جمهوری با نشر خبرنامه‌یی گفته است که آقای غنی تاجران و سرمایه‌گذاران قطری را برای سرمایه‌گذاری در افغانستان، تشویق کرده است. تاجران و […]

ارگ ریاست‌جمهوری می‌گوید که تاجران و سرمایه‌گذاران قطری روز یک‌شنبه در دیدار با رییس‌جمهور غنی در مورد سرمایه‌گذاری در افغانستان به‌ویژه در زمینه‌ی انرژی، زراعت و بانکداری ابراز علاقه‌مندی کرده‌اند.
دفتر مطبوعات ریاست‌جمهوری با نشر خبرنامه‌یی گفته است که آقای غنی تاجران و سرمایه‌گذاران قطری را برای سرمایه‌گذاری در افغانستان، تشویق کرده است.
تاجران و سرمایه‌گذاران قطری در این دیدار گفته‌اند که با توجه به شرایط، نفوس و سایر ویژگی‌های موجود برای سرمایه‌گذاری در افغانستان، زمینه‌های خوب پیشرفت در این کشور وجود دارد و شرایط برای سرمایه‌گذاری نیز مساعد است.
رییس‌جمهور غنی گفته است که دولت افغانستان اقداماتی را برای مصئونیت سرمایه و سرمایه‌گذاران در افغانستان روی دست گرفته است که شامل «اصلاحات بنیادی، تسهیل در روند سرمایه‌گذاری و ساده‌سازی قوانین به‌خاطر سرمایه‌گذاری مناسب، پرمنفعت و آسان»، می‌باشد.
همچنان آقای غنی با تاجران قطری در مورد پلان‎های افغانستان برای ازدیاد تولیدات، به‌ویژه در بخش‌های انرژی برق، منابع طبیعی مانند گاز، تیل، آهن و مس، بلند بردن ظرفیت قوای بشری و طرح حکومت برای مبدل ساختن افغانستان به نقطه‌ی اتصال منطقوی صحبت کرده است.
او گفته است که دولتش به‌خاطر جلب سرمایه‌گذاری هر اقدامی را که نیاز باشد، انجام خواهد داد.
رییس‌جمهور غنی روز شنبه طی یک سفر رسمی دو روزه به قطر رفت و قرار است از آن‌جا برای امضای توافق‌نامه‌ی بندر چابهار به تهران برود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
122
روز مانده
روز استقلال افغانستان
9
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
302
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
351
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی