رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

رییس جمهور افغانستان در سفر به هرات و مراسم بازگشایی کارخانه نساجی پنبه طلا سفید، گفت: هرات باید به قطب حمل و نقل منطقه تبدیل شود. رییس جمهور افغانستان افزود: افغانستان نیاز به آزادی سیاسی و آزادی اقتصادی دارد که آزادی سیاسی را در زمان شاه امان الله بدست آورده و با افتتاح کارخانه پنبه […]

رییس جمهور افغانستان در سفر به هرات و مراسم بازگشایی کارخانه نساجی پنبه طلا سفید، گفت: هرات باید به قطب حمل و نقل منطقه تبدیل شود.

رییس جمهور افغانستان افزود: افغانستان نیاز به آزادی سیاسی و آزادی اقتصادی دارد که آزادی سیاسی را در زمان شاه امان الله بدست آورده و با افتتاح کارخانه پنبه در هرات این کشور به آزادی اقتصادی نیز دست خواهد یافت.

وی با تأکید بر تمرکز سرمایه‌گذاری در افغانستان گفت: افغانستان باید به یک کشور صادر کننده مبدل شود و ولایت هرات به حمل و نقل منطقه مبدل شود تا کشورهای منطقه از جمله چین و ایران را به آسیایی جنوبی وصل کند.

غنی  از افتتاح یک خط آهن در آینده نزدیک در هرات خبر داد و گفت: این خط آهن هرات را با ایران وصل می سازد.

وی افزود: قرارداد صادرات سنگ مرمر هرات با چین به امضا رسیده و به زودی مردم این ولایت شاهد صادرات آن به چین خواهد بود.

رییس جمهور افغانستان تأکید کرد: سنگ مرمر باید به یک منبع صادراتی در افغانستان تبدیل شده و ظرفیت‌های که در هرات وجود دارد از آن استفاده شود.

وی ضمن وعده همکاری با صنعت کاران از بازرگانان خواست به دولت اطمینان کرده و در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

اشرف غنی گفت: گمرکات در ولایت هرات نیاز به توجه جدی دارد و بسیاری از مشکلات را، سد راه بازرگانان ایجاد کرده و این مشکلات از میان برداشته خواهد شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی