رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

رییس جمهور افغانستان در دیدار با «تهمینه جنجوا» معاون وزارت خارجه پاکستان خواستار توقف حملات راکتی نظامیان این کشور به مناطق شرقی افغانستان شده است. رییس جمهور افغانستان، در این دیدار در ارگ از معاون وزارت خارجه پاکستان خواست تا این موضوع را با مقامات کشورش در میان بگذارد. وی گفت: باید اقدامات اساسی و […]

رییس جمهور افغانستان در دیدار با «تهمینه جنجوا» معاون وزارت خارجه پاکستان خواستار توقف حملات راکتی نظامیان این کشور به مناطق شرقی افغانستان شده است.

رییس جمهور افغانستان، در این دیدار در ارگ از معاون وزارت خارجه پاکستان خواست تا این موضوع را با مقامات کشورش در میان بگذارد.

وی گفت: باید اقدامات اساسی و عملی مبتنی بر توافقنامه اجلاس لندن، از سوی پاکستان در دست گرفته‌ شود و طرف سومی از این روند، نظارت همه‌جانبه و بی‌طرفانه کند، تا نتیجه قابل انتظار که به‌نفع ۲ کشور باشد، به‌دست آید.

 غنی تأکید کرد: باید هیچ تفکیکی میان تروریسم خوب و بد صورت نگیرد، زیرا این یک خطر جدی و مشترک برای مردم ۲ کشور به‌شمار می‌رود و فعالیت‌های گروه‌های تروریستی، به ضرر ما است.

معاون وزارت خارجه پاکستان ضمن اشاره به اینکه، کشورش نیز نگران اوضاع امنیتی منطقه است، افزود: نگرانی‌های مطرح‌شده افغانستان را با نخست وزیر جدید پاکستان در بین خواهد گذاشت.

دولت افغانستان از سال‌ها یگذشته تا کنون ، دولت پاکستان را حامی طالبان خواند و تأکید کرد، این گروه را علیه افغانستان حمایت و تجهیز می‌کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی