رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
رئیس شورای اخوت اسلامی هرات

ماه رمضان، ماه امر به معروف و نهی از منکر است

رئیس شورای اخوت اسلامی هرات ضمن تبریک فرارسیدن ماه رمضان به مسلمانان جهان، می گوید که ماه رمضان، ماه خودسازی بشریت و ماهی است که بندگان فرهیخته و خاص خداوند در آن به تزکیه نفس می‌پردازند. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، “مولوی سید احمد آخوندزاده” به خبرنگار آوا گفت: در این ماه درهای رحمت الهی […]

رئیس شورای اخوت اسلامی هرات ضمن تبریک فرارسیدن ماه رمضان به مسلمانان جهان، می گوید که ماه رمضان، ماه خودسازی بشریت و ماهی است که بندگان فرهیخته و خاص خداوند در آن به تزکیه نفس می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، “مولوی سید احمد آخوندزاده” به خبرنگار آوا گفت: در این ماه درهای رحمت الهی به روی بندگانش باز بوده و این ماه برای تمام مردم و مخصوصا برای امت محمد(ص)، ماه نجات از آتش دوزخ و سایر مشکلات می‌باشد.

مولوی آخوندزاده خاطرنشان کرد که ماه مبارک رمضان ماه امر به معروف و نهی از منکر است و روحانیون و ملا امامان وظیفه دارند تا از طریق تکایا و مساجد به این امر مهم بپردازند.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر در ماه مبارک رمضان باعث می‌شود تا اصلاحات در جامعه اسلامی به وجود آمده و میزان جرایم کاهش یابد.

رئیس شورای اخوت اسلامی هرات نقش روحانیون و ملاامامان را در زمینه امر به معروف و نهی از منکر برجسته عنوان کرد و افزود که باید تمام ملاها از طریق منابر، مردم را تشویق به اتحاد و یک‌پارچگی کنند.

وی گفت: باید در این ماه روحانیون و ملاامام‌ها جوانان را به راه درست که همان اسلام است، هدایت کنند.

مولوی آخوندزاده در عین حال با اشاره به موضوع افراط‌‌ گرایی، نقش علما را در این باره مهم خوانده و می‌گوید که علما نباید بگذارند افراطی‌ها میان مذاهب اسلامی تفرقه ایجاد کنند.

او در ادامه تأکید کرد که افراطیان نمی‌توانند میان شیعه و سنی تفرقه و جدایی بیاندازند.

رئیس شورای اخوت اسلامی هرات از رسانه‌های دیداری، صوتی و چاپی خواست که در این ماه در راستای وحدت میان اقوام کشور تبلیغ کنند.

همچنین رئیس شورای اخوت اسلامی هرات، تفرقه اندازی میان شیعه و سنی را کار یهود و نصارا می‌داند و می‌گوید که یهود و نصارا همواره در تلاش هستند تا میان مسلمین شکاف ایجاد کنند.

او به جنگ‌های جاری در عراق و سوریه اشاره کرد و گفت که عامل تمام این جنگ‌ها یهود و نصارا هستند.

مولوی آخوندزاده در پایان از گروه‌های افراطی به خصوص طالبان خواست تا در ماه رمضان دست از جنگ با نیروهای امنیتی کشور و برادرکشی برداشته و آتش بس کنند.

او همچنین از طالبان خواست تا در این ماه آرامش مردم را برهم نزنند.

از سویی هم حجت الاسلام والمسلمین “موسی رضایی”، رئیس شورای علمای شیعه هرات بر این باور است که مسلمانان باید با تکیه بر عبادات و انجام واجبات در ماه مبارک رمضان، در رشد و تحکیم وحدت اسلامی تلاش کنند.

او به تمام روحانیون هرات توصیه کرد تا از سخنرانی‌های اختلافی پرهیز کرده و بر روی اشتراک میان مذاهب تأکید کنند.

رضایی بر این باور است که دشمنان به دنبال کوچکترین فرصت برای ایجاد نفاق میان امت اسلامی هستند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی