رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March
معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان

محقق: فعالیت داعش در شمال افغانستان رو به گسترش است

معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان امروز در کنفرانس «مهاجرت، فرصت‌ها و چالش‌ها» گفته است که فعالیت گروه داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان در حال گسترش است. محقق در این کنفرانس گفته که انتقال سیستماتیک مخالفان مسلح به خصوص گروه داعش و افراد وابسته به این گروه در کشور، نگرانی‌های بسیاری را به وجود آورده و […]

معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان امروز در کنفرانس «مهاجرت، فرصت‌ها و چالش‌ها» گفته است که فعالیت گروه داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان در حال گسترش است.

محقق در این کنفرانس گفته که انتقال سیستماتیک مخالفان مسلح به خصوص گروه داعش و افراد وابسته به این گروه در کشور، نگرانی‌های بسیاری را به وجود آورده و در حال حاضر افراد این گروه در ولایت‌های فاریاب، جوزجان و سرپل حضور دارند.

معاون دوم ریاست اجرائیه  افغانستان افزود: داعش از ازبکستان، چچن و آسیای میانه به این ولایت‌ها آمده و هر روز فعالیت خود را گسترش می‌دهند، وضعیت مشابه در سمت شرق، غرب و جنوب کشور نیز حاکم است.

محقق خاطرنشان کرد:که ناامنی‌ها در کشور یکی از دلایل اصلی مهاجرت است و در عین حال فقر و بیکاری این روند را تشدید کرده است.

این گفته‌های  محقق در حالی مطرح می‌شود که داعش در سال جاری حملات بسیاری را در پایتخت و دیگر ولایات افغانستان راه‌اندازی کردند و تلفات سنگین نیز به شهروندان و نیروهای امنیتی این کشور وارد کردند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی