رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
حامدکرزی در واکنش به صحبت‌های عبدالله :

مخالف حاکمیت طالبان هستم

«حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان ادعا دارد نگفته که طالبان حق گرفتن جای و یا کدام ولایت در افغانستان را دارند، بلکه منظورش این بوده که جنگ کنونی میان افغانستانی‌ها به دستور خارجی‌ها صورت می‌گیرد و باید جلو این جنگ گرفته شود. اظهارات اخیر حامد کرزی، واکنش های تند مردم و شماری از مقام […]

«حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان ادعا دارد نگفته که طالبان حق گرفتن جای و یا کدام ولایت در افغانستان را دارند، بلکه منظورش این بوده که جنگ کنونی میان افغانستانی‌ها به دستور خارجی‌ها صورت می‌گیرد و باید جلو این جنگ گرفته شود.

اظهارات اخیر حامد کرزی، واکنش های تند مردم و شماری از مقام های دولت افغانستان از جمله عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه را برانگیخته است.

اما آقای کرزی گفت که هدف او از این سخنان، مخالفت با حملات هوایی آمریکا بوده است.

به گفته رئیس جمهور سابق افغانستان، او در پاسخ به این پرسش که «اگر طالبان بعضی نقاط افغانستان را بگیرند، آیا باز هم مخالف حملات هوایی در برابر آنان هستید؟» گفت که «بله باز هم مخالف حملات هوایی هستم.»

 کرزی تصریح کرد که او هیچگاه طرفدار این نیست که طالبان بعضی از نقاط افغانستان را تصرف و حکومت خود را در آن تشکیل دهند.

افغان ایرکا نوشت: وی گفت که اگر طرفدار این کار بود در زمانی که رئیس جمهور بود باید اجازه می‌داد تا بیرق طالبان در دفتر قطر برافراشته شود ولی هیچگاه این اجازه داده نشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی