رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

معاون دوم ريیس جمهور، از عزاداران دهۀ محرم خواست تا بجای “رفتارهای خلاف آموزه های دینی”، به مراکز صحی بروند و به نیازمندان خون اهدا کنند. سرور دانش، این موضوع را در پیامی به مناسبت آغاز دهۀ محرم که از سوی دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری، به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، مطرح کرده […]

معاون دوم ريیس جمهور، از عزاداران دهۀ محرم خواست تا بجای “رفتارهای خلاف آموزه های دینی”، به مراکز صحی بروند و به نیازمندان خون اهدا کنند.
سرور دانش، این موضوع را در پیامی به مناسبت آغاز دهۀ محرم که از سوی دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری، به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، مطرح کرده است.
وی گفته است که با توجه به اینکه افغانستان در یک شرایط حساس و سرنوشت ساز قرار دارد، لازم می داند با استفاده از آموزه هاى دینی و اهداف قیام عاشورا و پیام های مراجع دینی، نکاتی را در این زمینه یادآوری کند.
معاون دوم رئیس جمهور با تاکید بر نبود مشکل بین پیروان مذاهب اسلامی در کشور، از مردم خواسته است تا از هرگونه رفتار و گفتاری که باعث خدشه دارشدن برادری و وحدت ملی در کشور می‌گردد، خودداری کنند.
دانش افزوده است: “رفتارهای خلاف آموزه‌های دینی و اهداف بلند امام حسین همچون قمه‌زنی، زنجیرزنی‌های غیرمتعارف، ایجاد راه بندان در مسیرهای پرتردد و ایجاد مزاحمت از بلندگوهای حسینيه‌ها و مساجد در شب‌های عاشورا برای اهالی محل، بخشی از کارهایی است که بر اساس نظرات و توصیه‌های صریح همه مراجع و علمای بزرگوار، باعث وهن(ضعف) عاشورا و سبب دوری مردم از محافل عزاداری گردیده است؛ بنابراین، چه خوب است که از این گونه رفتارها پرهیز گردد.”
این مقام ارشد حکومت پیشنهاد کرده است که بجای اجرای مراسمی چون قمه‌زنی و خون‌ریختن بی‌موجب در جاده‌ها و حسینيه‌ها، عزاداران با مراجعه به مراکز صحی و شفاخانه‌ها برای هموطنان نیازمند و به خصوص برای نیروهای امنیتی که در جنگ با دشمن زخمی شده اند، خون اهدا کنند.
سرور دانش، در عین حال تصریح کرده است که بر اساس گزارش های دقیق نهادهای امنیتی، تهدیدها در سال جاری به خصوص در شهرهای بزرگ، علیه عزاداران دهۀ محرم “بسیار جدی” است و از همین رو، مردم باید مراقب اوضاع باشند و با نیروهای امنیتی همکاری کنند.
معاون دوم رئیس جمهور، از رسانه های صوتی و تصویری کشور نیز خواسته است تا در روزهای سوگواری عاشورا، از پخش و نشر مطالب تحریک‌کننده و مخالف آموزه‌های دینی و مذهبی، خودداری کنند و به عقاید و باورهای همدیگر احترام بگذارند و با استفاده از حضور علما و کارشناسان مسایل دینی، بخشی از رسالت رسانه‌ای خویش را در جهت روشنگری انجام دهند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی