رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

سفیر اتحادیه اروپا در کابل در دیدار با مقامات وزارت امور خارجه افغانستان بر تقویت مناسبات سیاسی و اقتصادی این کشور با کشورهای آسیای مرکزی تأکید کرد. «فرانس مایکل میلیبن» سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان در دیدار با مقامات افغان ضمن تأکید بر تأمین صلح و ثبات در افغانستان گفت که مناسبات سیاسی و اقتصادی […]

سفیر اتحادیه اروپا در کابل در دیدار با مقامات وزارت امور خارجه افغانستان بر تقویت مناسبات سیاسی و اقتصادی این کشور با کشورهای آسیای مرکزی تأکید کرد.

«فرانس مایکل میلیبن» سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان در دیدار با مقامات افغان ضمن تأکید بر تأمین صلح و ثبات در افغانستان گفت که مناسبات سیاسی و اقتصادی افغانستان باید با کشورهای آسیای مرکزی تقویت شود.

وزارت امور خارجه افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «حکمت خلیل کرزی» معاون سیاسی این وزارت‌خانه با هیئت اتحادیه اروپا با حضور میلیبن در وزارت امور خارجه این کشور دیدار کرد.

در این نشست، دو طرف بر تأمین و تحکیم صلح و ثبات در افغانستان، آغاز روند صلح و توافقنامه انجام شده با حزب اسلامی حکمتیار، بازگشت مهاجرین افغان از پاکستان، مذاکرات صلح با طالبان، مبارزه با افراط‌گرایی منطقه‌ای و تروریسم بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.

پیشرفت‌های اخیر دولت افغانستان در عرصه‌های تکمیل پروژه‌های بزرگ اقتصادی، تقویت مناسبات سیاسی و اقتصادی افغانستان با کشورهای آسیای میانه، نقش مهم کشورهای این حوزه مانند ترکمنستان و ازبکستان در تحکیم بخش اقتصادی و تجاری و تصمیم‌ها و نتایج مؤثر کنفرانس بروکسل در مورد افغانستان از محورهای دیگر این نشست بود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی