رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

میزگردی با عنوان «سازمان همکاری شانگهای و پیمان امنیت جمعی ضامن ثبات و امنیت در آسیای مرکزی» 21 ژانویه (2 بهمن ماه) سال جاری در پایتخت تاجیکستان برگزار خواهد شد. بر اساس اعلام منابع خبری، این میزگرد به ابتکار پایگاه نظامی «201» روسیه به همراه صندوق توسعه «موسسه مطالعات اوراسیا» در تاجیکستان برگزار می‌شود. در […]

میزگردی با عنوان «سازمان همکاری شانگهای و پیمان امنیت جمعی ضامن ثبات و امنیت در آسیای مرکزی» 21 ژانویه (2 بهمن ماه) سال جاری در پایتخت تاجیکستان برگزار خواهد شد.

بر اساس اعلام منابع خبری، این میزگرد به ابتکار پایگاه نظامی «201» روسیه به همراه صندوق توسعه «موسسه مطالعات اوراسیا» در تاجیکستان برگزار می‌شود.

در این میزگرد نمایندگان نیروهای مسلح روسیه، کارشناسان و همچنین دانشجویان دانشگاه‌های بزرگ تاجیکستان شرکت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، بررسی مسائل مرتبط با ثبات و امنیت در منطقه آسیای مرکزی در چارچوب سازمان‌هایی مانند سازمان همکاری شانگهای و  پیمان امنیت جمعی از موضوعات محوری این میزگرد محسوب می‌شود.

سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان همکاری شانگهای دارای اهداف مشترک استراتژیک در راستای تأمین ثبات و امنیت در منطقه آسیای مرکزی می‌باشند.

بر همین اساس، این 2 سازمان می‌توانند توجه خود را بر روی همکاری‌های مشترک بین‌المللی در حوزه امنیت، به ویژه در پیشگیری از «انقلاب‌های رنگی»، حفظ ثبات در آسیای مرکزی و همچنین مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر و دیگر تهدیدات امنیتی متمرکز کنند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی