رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

رئیس جمهور غنی در دیدار با کمیته تحریم‌های سازمان ملل در کابل، خواست تا رهبر طالبان در فهرست سیاه تروریسم قرار گیرد. دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در بیانیه‌ای اعلام کرد که «اشرف غنی» رئیس جمهور کشور از «وان بوهیمن» رئیس هیئت اعزامی کمیته تحریم‌های سازمان ملل به کابل خواسته است تا «ملا هیبت الله» رهبر […]

رئیس جمهور غنی در دیدار با کمیته تحریم‌های سازمان ملل در کابل، خواست تا رهبر طالبان در فهرست سیاه تروریسم قرار گیرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در بیانیه‌ای اعلام کرد که «اشرف غنی» رئیس جمهور کشور از «وان بوهیمن» رئیس هیئت اعزامی کمیته تحریم‌های سازمان ملل به کابل خواسته است تا «ملا هیبت الله» رهبر طالبان شامل فهرست سیاه این سازمان شود.

این در حالیست که دولت کابل و حزب اسلامی تلاش می‌کنند تا تحریم‌های سازمان ملل علیه گلبدین حکمتیار حذف شوند.

بوهیمن در این دیدار گفته که آنها با دولت افغانستان درباره تحریم علیه منابع مالی تروریست‌ها و مخالفان دولت کابل همکاری می‌کنند.

اشرف غنی نیز در این دیدار اظهارداشت که برای تحریم علیه منابع مالی تروریست‌ها از جمله قاچاق مواد مخدر خواستار همکاری جهانی است.

به گزارش خبرگزاری آسیا، رئیس جمهور غنی تصریح کرد که در حال حاضر حدود ۳۰ گروه تروریستی در افغانستان و منطقه فعالیت می‌کنند.

وی گفت که برخی از کشورها به پناهگاه امن تروریست‌ها تبدیل شده‌اند و باید مواضع جهانی مشخصی علیه آنها اتخاذ شود.

اشرف غنی همچنین درباره توافق صلح حزب اسلامی حکمتیار نیز گفت که به این توافقنامه پایبند هستیم.

هیئت اعزامی از کمیته تحریم‌های سازمان ملل نیز در این دیدار بر همکاری علیه تروریسم و نظارت بر پولشویی با دولت افغانستان تاکید کرد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی