رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

مقامات شورای عالی صلح می گویند: نشست صلح اسلام آباد که هفته آینده از سوی موسسه کانادایی پگواش برگزار خواهد شد تاثیری نخواهد داشت. عطاالرحمان سلیم یک عضو شورای عالی صلح گفته است: طالبان تمایلی به آمدن صلح در افغانستان ندارد، بنابراین چنین نشست هایی موثر نیست. به گفته او، طالبان باید تحت فشار قرار […]

مقامات شورای عالی صلح می گویند: نشست صلح اسلام آباد که هفته آینده از سوی موسسه کانادایی پگواش برگزار خواهد شد تاثیری نخواهد داشت.
عطاالرحمان سلیم یک عضو شورای عالی صلح گفته است: طالبان تمایلی به آمدن صلح در افغانستان ندارد، بنابراین چنین نشست هایی موثر نیست.
به گفته او، طالبان باید تحت فشار قرار گیرد تا مجبور به گفتگو با حکومت افغانستان برای برقراری صلح شود.
عطاالرحمان سلیم گفته است: طالبان هیچ طرح و برنامه ای برای صلح ندارند. پگواش یک موسسه کانادایی است که پیش از این نیز نشست هایی را با محوریت صلح در افغانستان در کشورهای مختلف برگزار کرده است. قطر، امارات و فرانسه از کشورهایی است که این موسسه نشست های صلح خویش را برگزار کرده است.
در نشست اسلام آباد فاروق وردک، انوارالحق احدى، ضیاالحق امرخیل، روح‌الله وکیل، خلیل‌الله صافى و برخی از چهره‌های دیگر به نمایندگی از افغانستان شرکت می کنند.
رستم شاه مهمند سفیر پیشین پاکستان، جنرال اسد‌درانى رییس پیشین آی.اس.آی و شماری از سیاست مداران پاکستانی نیز در این نشست حضور خواهند داشت.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی