رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

«واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در مجمع عمومی این سازمان در سخنانی از افزایش و تقویت مواضع داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد. وی گفت: داعش مواضع خود را در افغانستان تقویت کرده به طوری که تعداد شبه نظامیان این سازمان تروریستی به 10 هزار نفر رسیده است. نبنزیا ادامه داد: تکمیل نیروی انسانی سازمان مذکور عمدتا از طریق انتقال […]

«واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در مجمع عمومی این سازمان در سخنانی از افزایش و تقویت مواضع داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: داعش مواضع خود را در افغانستان تقویت کرده به طوری که تعداد شبه نظامیان این سازمان تروریستی به 10 هزار نفر رسیده است.

نبنزیا ادامه داد: تکمیل نیروی انسانی سازمان مذکور عمدتا از طریق انتقال نیروهای خارجی که در درگیری‌های سوریه و عراق تجربه کسب کردند، صورت گرفته است.

وی افزود: ایجاد عملیات روانی جهت متهم سازی روسیه به حمایت، تأمین مالی و عرضه اسلحه به گروه طالبان غیر قابل قبول می‌باشد.

این مقام روس گفت: «مسکو» کشوری است که به طور مداوم و سیستماتیک از گروه بندی مجدد جنبش طالبان به یک سازمان تروریستی پشتیبانی می کند.

دیپلمات روسی همچنین گفت: جنبش طالبان هنوز حدود نیمی از قلمرو افغانستان را کنترل و همچنان به اعمال اقدامات تروریستی ادامه و فعالیت‌های مخرب خود را بهبود می بخشد.

نماینده دائم روسیه در ادامه به افزایش چشمگیر تولید مواد مخدر اشاره کرده و گفت: بر اساس آخرین گزارش سازمان ملل در امور مواد مخدر و جرایم سازمان یافته کشت مخدرات طی سال جاری 60 درصد و تولید تریاک حدود 2 برابر افزایش یافته که این شاخص 7 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد.

وی همچنین تأکید کرد: فروش مواد مخدر 35 تا 40 درصد از درآمد تروریست‌ها را تشکیل می‌دهد.

نماینده روسیه در سازمان ملل با اشاره به بررسی وضعیت افغانستان و تصویب قطعنامه‌ای در زمینه جستجوی راه‌حل برای بحران این کشور توسط مجمع عمومی سازمان ملل گفت: با تصویب این قطعنامه ما امیدواریم که تا آماده شدن طرح بعدی گزارش‌های مفصل و کاملی در زمنیه مبارزه 16 ساله با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و دلایل گسترش بی‌سابقه کشت خشخاش و قاچاق مشتقات آن که سازمان‌های تروریستی از آن سود می‌برند را مشاهده کنیم.

وی در پایان گفت: روسیه به طور فعال و مستمر از تلاش‌های مردم افغانستان برای دستیابی به صلح و ثبات پایدار در این کشور حمایت می‌کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی