رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده ناتو در افغانستان اظهار داشت که 68درصد از خاک این کشور در کنترل دولت مرکزی است و طالبان بر ده درصد از شهرستان‌ها و جمیعت افغانستان کنترل کامل دارند. به گفته نیکلسون در 25 درصد دیگر این کشور جنگ ادامه دارد و این بخش‌ها گاهی به دست طالبان و گاهی هم درکنترل […]

ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده ناتو در افغانستان اظهار داشت که 68درصد از خاک این کشور در کنترل دولت مرکزی است و طالبان بر ده درصد از شهرستان‌ها و جمیعت افغانستان کنترل کامل دارند.

به گفته نیکلسون در 25 درصد دیگر این کشور جنگ ادامه دارد و این بخش‌ها گاهی به دست طالبان و گاهی هم درکنترل نیروهای دولتی قرار می گیرد.

فرمانده ناتو در افغانستان خاطر نشان کرد که برای کاهش تلفات نظامیان و مقابله با چالش‌های امنیتی نیاز است تا فرماندهی نیروهای امنیتی افغانستان بهتر شود و هماهنگی درست در جنگ وجود داشته باشد.

نیکلسون به خبرگزاری پی بی اس گفت که آموزش و تقویت نیروهای امنیتی افغانستان درحالی که این نیروها در جنگ‌ هستند برای آمریکا و ناتو بسیار دشوار است.

وی در پایان صحبت‌هاش تاکید کرد که ائتلاف بین‌المللی و دولت افغانستان با دشمن مشترک روبه رو هستند لذا برای نابودی آنان با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی