رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

«جوزف وتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در دیدار با «قمر جاوید باجواه» فرمانده ارتش پاکستان درباره تحولات مهم منطقه به ویژه اوضاع افغانستان با وی تبادل نظر کرد. ژنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان در این زمینه گفت: ملاقات ژنرال جوزف وتل با قمر جاوید باجواه در راولپندی مقر ارتش صورت گرفت. به گزارش دیلی […]

«جوزف وتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در دیدار با «قمر جاوید باجواه» فرمانده ارتش پاکستان درباره تحولات مهم منطقه به ویژه اوضاع افغانستان با وی تبادل نظر کرد.

ژنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان در این زمینه گفت: ملاقات ژنرال جوزف وتل با قمر جاوید باجواه در راولپندی مقر ارتش صورت گرفت.

به گزارش دیلی اکسپرس، برقراری صلح در افغانستان و اوضاع این کشور محور مذاکره جوزف وتل و قمر جاوید باجواه بود.

فرمانده ارتش پاکستان در این دیدار تأکید کرد: اسلام‌آباد از روند صلح در افغانستان حمایت می‌کند و در زمینه مبارزه با تروریسم همچنین صلح در این کشور همکاری با آمریکا از اهمیت زیادی برخوردار است.

باجواه اظهار داشت: مکانیزم مشترک برای همکاری بیشتر نیروی مرزی و سرویس‌های اطلاعاتی پاکستان و آمریکا نقش موثری در برقراری امنیت افغانستان دارد.

وی افزود: پاکستان با عملیات بدون امتیاز مقر تروریست‌ها را در سرزمین خود نابود کرده است و آنها مخفیگاه امن در مناطق قبایلی ندارند.

فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در پایان این دیدار بر همکاری با پاکستان برای ایجاد صلح در افغانستان و منطقه تأکید کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
86
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
199
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
94
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
143
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی