رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان:

هند حضور نظامی در افغانستان ندارد

یک روزنامه پاکستانی در گزارشی نوشت: مقامات دفاعی افغانستان در واکنش به اظهارات مقامات پاکستان در مورد نقش مخرب هند ضمن رد آن، اعلام کردند که هند حضور نظامی در افغانستان ندارد. د نیوز به نقل از ژنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع در مورد اتهامات پاکستان مبنی بر اینکه هند احساسات ضد پاکستانی را دامن […]

یک روزنامه پاکستانی در گزارشی نوشت: مقامات دفاعی افغانستان در واکنش به اظهارات مقامات پاکستان در مورد نقش مخرب هند ضمن رد آن، اعلام کردند که هند حضور نظامی در افغانستان ندارد.

د نیوز به نقل از ژنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع در مورد اتهامات پاکستان مبنی بر اینکه هند احساسات ضد پاکستانی را دامن می زند، نوشت: این ادعاها بی پایه بوده و هند حضور نظامی در افغانستان ندارد.

وی افزود: هند تنها افسران افغانستان را آموزش داده و برای آنها فرصت مطالعاتی در این کشور فراهم می‌آورد.

«خواجه‌ محمد آصف» وزیر دفاع پاکستان در این رابطه گفت: اسلام آباد در مورد افزایش روابط میان افغانستان و هند نگرانی جدی دارد. روابط خوب افغانستان و هند، حکایت از نفوذ دهلی نو بر دولت کابل دارد.

هند بعد از سقوط طالبان در بازسازی افغانستان نقش عمده‌ای را داشته است و دو میلیارد دلار در زیرساختها و پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده است. احداث صد سلما، ساختمان جدید مجلس افغانستان و … از جمله پروژه‌های است که هند در افغانستان احداث کرده است.

پاکستان یک سیاست هند‌محور را در قبال افغانستان به پیش می‌برد. برای اسلام‌‌آباد قابل قبول نیست که در منازعه‌ی هند و پاکستان، افغانستان جانب هند را بگیرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی