رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
  • الخميس ۳ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 19 April

نشست خبری پیرامون مشکلات حمل و نقل و برنامه‌های شهرداری کابل دیروز (چهارشنبه) با همت «شهرداری کابل» در «مرکز رسانه‌های دولت» برگزار شد. «عبدالله حبیب‌زی» سرپرست شهرداری کابل در این نشست با تأکید بر اینکه شهر کابل نیاز به خدمات اساسی دارد، گفت: مشکلات حمل و نقل برای شهروندان کابل قابل قبول نبوده و سبب […]

نشست خبری پیرامون مشکلات حمل و نقل و برنامه‌های شهرداری کابل دیروز (چهارشنبه) با همت «شهرداری کابل» در «مرکز رسانه‌های دولت» برگزار شد.

«عبدالله حبیب‌زی» سرپرست شهرداری کابل در این نشست با تأکید بر اینکه شهر کابل نیاز به خدمات اساسی دارد، گفت: مشکلات حمل و نقل برای شهروندان کابل قابل قبول نبوده و سبب بروز چالش‌های زیادی شده است.

ماشین‌های کم مصرف وارد کابل می‌شود

حبیب‌زی نبود زیربنا‌های اساسی، نبود تأسیسات جذر و مد آب‌های سطحی و عدم اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی را از جمله عواملی خواند که سبب ازدحام اتومبیل‌ها در شهر کابل شده است.

وی با بیان اینکه شهروندان کابل از دو سوم راه را در ترافیک بسر می‌برند، افزود: ازدحام ترافیکی زیبایی شهر کابل را متأثر کرده و سبب ضایع شدن پول بیت‌المال می‌شود.

سرپرست شهرداری کابل از طرح برنامه 20 ساله برای حل مشکلات ترافیکی و سایر مشکلات شهروندان کابل خبر داد و تصریح کرد: برای ایجاد برنامه حمل و نقل پایدار، شهرداری کابل ماشین‌های کم‌هزینه، مصئون و پاک را در شهر کابل وارد می‌کند.

آلودگی هوا سبب مرگ 3 هزار نفر در سال می‌شود/ ایجاد 111 ایستگاه اتوبوس در کابل

عبدالله حبیب‌زی اظهار داشت: عامل 70 درصد آلودگی محیط زیست استفاده از ماشین‌های قدیمی و کهنه بوده که سبب مرگ 3 هزار انسان در سال می‌شود.

حبیب‌زی با بیان اینکه در آینده 111 خط اتوبوس در شهر کابل ساخته می‌شود، گفت: بزودی شهرداری کابل مسیر و ایستگاه‌های شهر را مشخص و نامگذاری می‌کند.

جای بدیل برای دست‌فروشان

وی وجود دیوارهای سیمانی در جاده‌ها را سبب بروز مشکلات برای شهروندان دانست و افزود: بزودی شهرداری کابل این موانع را از جاده‌ها برداشته و گزینه بدیل را پیشنهاد خواهد کرد.

سرپرست شهرداری کابل تصریح کرد: بر اساس برنامه شهرداری کابل در سال 1396 حدود 200 کیلومتر جاده در شهرکابل ساخته می‌شود.

عبدالله حبیب‌زی در پایان سخنان خود با بیان اینکه 3 سال بعد شهر کابل عاری از نابسامانی‌ها خواهد بود گفت: دست‌فروشانی که در جاده‌ها مشغول کار هستند و سبب بسته شدن راه‌ها شده، جای بدیل برای آنها در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
122
روز مانده
روز استقلال افغانستان
9
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
302
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
351
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی