رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

ارگ ریاست جمهوری افغانستان به رهبری محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور به حذف نام‌های ۳۵ تن از فهرست نهایی نامزدان انتخابات شورای ملی واکنش نشان داده‌است. ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که حکومت وحدت ملی همواره متعهد به برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و به موقع بوده و می‌باشد. در خبرنامه آمده که

ارگ ریاست جمهوری افغانستان به رهبری محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور به حذف نام‌های ۳۵ تن از فهرست نهایی نامزدان انتخابات شورای ملی واکنش نشان داده‌است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که حکومت وحدت ملی همواره متعهد به برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و به موقع بوده و می‌باشد.

در خبرنامه آمده که استقلالیت و صلاحیت‌های کمیسیون‌های انتخاباتی در قانون واضح و تصریح شده است و حکومت احترام کامل به استقلالیت کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی طبق قوانین نافذه کشور را داشته و دارد.

بر بنیاد خبرنامه، برگزاری انتخاباات به اساس تقویم اعلام شده، خواست ملت دولت و بده و بر خواسته از تعهد حکومت وحدت ملی به رعایت قانون اساسی افغانستان او سایر قوانین نافذۀ کشور می‌باشد

کاخ ریاست جمهوری تاکید کرده‌است که در برگزاری به موقع انتخابات هیچ‌گونه تردید وجود ندارد و از مردم خواسته تا در برگزاری این پروسۀ ملی هم‌کاری نماید.

این درحالی‌ست که روز گذشته، کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان نام‌های ۳۵ را از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمای حذف کرد و بر شمار دیگر نیز هشدار و توصیه ارایه کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
86
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
199
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
94
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
143
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی