رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

شورای علمای شیعه افغانستان به تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل به شدت واکنش نشان داده است. به گزارش خبرگزاری صنا؛ شورای علمای شیعه افغانستان با نشر بیانیه‌ای، این تصمیم ترامپ را تجاوز آشکار به حقوق ملت فلسطین، و توهین نابخشودنی به مقدسات مسلمانان […]

شورای علمای شیعه افغانستان به تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل به شدت واکنش نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ شورای علمای شیعه افغانستان با نشر بیانیه‌ای، این تصمیم ترامپ را تجاوز آشکار به حقوق ملت فلسطین، و توهین نابخشودنی به مقدسات مسلمانان خوانده است.

در بیانیه آمده:”اقدام غیر قاتونی ، ظالمانه و یکجانبه ی رییس جمهورامریکا ، مبنبی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس بعنوان پایتخت اسراییل، برخلاف تمام قوانین ومعاهدات بین المللی ونقض اشکار فیصله ها وقطعنامه های سازمان ملل متحد بوده وضمن تجاوزاشکار به حقوق ملت فلسطین، توهین نا بخشودنی به مقدسات مسلمانان است وبه همین دلایل، بامخالفت صریح وجهانی تمامی کشورها( بجز اسراییل) مواجه گردید؛ بگونه ی که بگفته ی کار شناسان ، امریکا در طول تاریخ خود تا این حد تنها ودربرابر کل جهان نبوده است”.

بیانیه افزوده:”این حرکت عاقبت نیاندیشانه ، بجز خوش خدمتی به یک رژیم ظالم واشغالگر، نه تنها جنگ، تنش وخشونت درخاور میانه را شعله ور تر خواهد ساخت، بلکه ممکن است صلح جهانی را نیز به مخاطره اندازد”.

در بیانیه تاکید شده که شورای علمای شیعه ی افغانستان، این اقدام ظالمانه، یک جانبه و خلاف عرف بین الملل را شدیدا محکوم نموده، ازتمام مجامع بین المللی، وجدان های ازاده و به ویژه مسلمانان سراسر عالم میخواهد که با استفاده ازتمام وسایل وابزار های مشروع دربرابر این عمل خطرناک ، تحریک کننده وموهن ایستاده شده، موجبات خنثی سازی ان را فراهم نمایند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی