شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » وزارت‌های داخله و دفاع ازبهر فساد ۶۷۰ میلیون افغانی جریمه شده‌اند

در یک گزارش وزارت دفاع امریکا برای کانگرس این کشور آمده است که وزارت‌های دفاع و داخلۀ افغانستان ازبهر ضعف مدیریتی، فساد، سواستفاده از هواپیماها، سواستفاده از تأسیسات مربوط به زنان و موارد دیگر بیشتر از ۶۷۰ میلیون افغانی جریمه شده‌اند.

در یک گزارش وزارت دفاع امریکا آمده‌است که وزارت‌های دفاع و داخلۀ افغانستان به علت فساد اداری و نیز ضعف مدیریتی، به هزینۀ بیشتر از ۶۷۰ میلیون افغانی جریمه شده‌اند.

در این گزارش وزارت دفاع امریکا که برای کانگرس این کشور فرستاده شده، اضافه شده که این جریمه‌ها ازبهر سو استفاده از هواپیماهای ارتش و سو استفاده از نیروهای ویژه، وضع شده‌‎اند.

در بخشی از این گزارش آمده است : «نیروهای ویژۀ امنیتی افغانستان به خوبی آموزش دیده‌اند و مجهز شده‌اند تا در زمان بحران و خطرهای بزرگ، وارد عملیات شوند. اما این نیروها برای زمان‌های درازتر در یک منطقه مستقر شده‌اند و فرماندهان ارتش از فرستادن نیروهای اضافی به کمک آنان خودداری کرده‌اند. جا به جایی طولانی این نیروها، به کاهش آماده‌گی‌های این نیروها انجامیده است و سو استفاده از این نیروها سبب کاهش عملیات‌های تهاجمی آنان در تابستان امسال شده است و ادامۀ این کار می‌تواند چالشی در برابر عملیات‌های آیندۀ آنان در برابر طالبان است.»

در این گزارش، گفته شده است که فرماندهی ترکیبی انتقال امنیت که یک سازمان مربوط به وزارت دفاع امریکا است، از ماه اگست سال روان میلادی به این سو به علت استفاده از نیروهای ویژۀ ارتش، جریمه یک میلیون دالر را در یک هفته بر وزارت دفاع وضع کرده است.

بربنیاد این گزارش، وزارت دفاع افغانستان به علت سو استفاده از هواپیماها نیز جریمه شده است و این جریمه ها در کاهش سو استفاده‌ها مفید بوده است.

وزارت دفاع افغانستان در این باره چیزی نمی‌گوید اما وزارت داخله این ادعای وزارت دفاع امریکا را نمی‌پذیرد. نجیب دانش، سخن‌گوی وزارت داخله می‌گوید که مبارزه با فساد از اولویت‌های کاری این وزارت بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان