رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

بررسی کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری نشان می‌دهد که وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در اجرای برنامه مبارزه با فساد اداری ناکام بوده‌است. فایز سهاک، آمر تفتیش این کمیته امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که فساد گسترده در وزارت مخابرات وجود دارد و هیچ‌گونه اقدامی در کاهش […]

بررسی کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری نشان می‌دهد که وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در اجرای برنامه مبارزه با فساد اداری ناکام بوده‌است.

فایز سهاک، آمر تفتیش این کمیته امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که فساد گسترده در وزارت مخابرات وجود دارد و هیچ‌گونه اقدامی در کاهش آن صورت نگرفته است.

آقای سهاک افزود که رهبری و افراد کلیدی وزارت مخابرات به گونه عمدی نخواسته اند سیستمی را فعال کنند که رقم گردآوری عواید از کریدت کارت‎های مبایل را مشخص می‎سازد.

او تاکید کرد که با عدم فعال‌سازی این سیستم، افراد کلیدی وزارت پول‌های هنگفتی را به جیب زده اند.

سهاک اضافه کرد: خریداری سیستم RTDMS موجب آن می‌شد که منبع عایداتی غیر قانونی رهبری وزارت مخابرات از بین برود و آنان نتوانند پول بیشتر به دست آورند.

این در حالیست که ریاست جمهوری وظیفه عبدالرزاق وحیدی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور را به اتهام فساد مالی به حالت تعلیق درآورده است.

هیاتی برای بررسی اتهام فساد مالی بر وزیر مخابرات توظیف شده ولی هنوز از نتیجه این بررسی‌ها خبری نیست.

مجیب رحیمی، سخنگوی رئیس اجرایی کشور در این باره گفته است که پرونده وزیر مخابرات زیر بررسی دادستانی کل است.

کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری همچنان در باره وزارت صحت عامه می‌گوید که این وزارت از میان ۱۱۵ سفارش تنها توانسته ۱۴ سفارش این کمیته را اجرا کند.

غلام‌حسین رضایی، آمر بخش نظارت و ارزیابی این کمیته می‌گوید که این سفارش‌ها در ماه جون سال گذشته به وزارت پیشکش شده بود، اما این وزارت ۶۳ سفارش را نیمه‌کار گذاشته و در ۴۰ سفارش دیگر هیچ دستی نزده است.

وی تاکید کرد که مسوولان وزارت صحت گفته‌اند، سفارشات را اولویت‌بندی می‌کنند و تطبیق تمامی آن‌ها امکانی ندارد.

به گفته اعضای این کمیته از کارهای مثبت این وزارت در سه ماه گذشته رسیدگی به ۱۲۰ شکایت مردمی بوده است.

کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری متشکل از شش عضو است که سه عضو آن را دولت افغانستان و سه عضو دیگر آن را دفتر یوناما به نمایندگی از جامعه جهانی معرفی کرده‌اند.
هدف از تشکیل این کمیته نظارت از برنامه های مبارزه با فساد در نهادهای دولتی است.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی