رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله می گوید که تنش ها میان عطامحمد نور و حکومت در روزهای نزدیک حل خواهند شد. آقای برمک که امروز در یک برنامه یی که از سوی اعضای مجلس نماینده گان و فعالان جامعۀ مدنی برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی در کابل برگزار شده بود، سخن می زد، افزود […]

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله می گوید که تنش ها میان عطامحمد نور و حکومت در روزهای نزدیک حل خواهند شد.

آقای برمک که امروز در یک برنامه یی که از سوی اعضای مجلس نماینده گان و فعالان جامعۀ مدنی برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی در کابل برگزار شده بود، سخن می زد، افزود که حکومت مرکزی برای رسیدن به یک تفاهم با عطامحمد نور نزدیک شده است: «مشوره ها شده. با استاد عطا در تماس استیم، در نزدیکی ها حل می شود وضعیت به سوی بحران نخواهد رفت، خاطر تان جمع باشد! تفاهم ها نزدیک شده اند و به نتیجه خواهند رسید در همین روزهای نزدیک.»

در همین حال، عطامحمد نور هرچند می گوید که به وحدت ملی احترام می گذارد، اما هنوز هم هشدار می دهد که حذف شدن از قدرت را نمی پذیرد: «ما آنان را می پذیریم، ما آنان را احترام می کنیم، برادر خود می دانیم، هم وطن خود می دانیم، حتا حق دارد در قدرت هم باشد، اما به آنان این حق را نمی دهیم که ما را از قدرت حذف کنند، ما به وحدت ملی احترام داریم، وحدت ملی واقعی را خواسته ایم و می خواهیم.»

از سویی هم ،وزیرامور داخله وجود جنگ افزارهای غیرقانونی را در شهر کابل می پذیرد، اما می گوید که این جنگ افزارها از خانه های زورمندان گردآوری خواهند شد: «حالا ملا تره خیل و الله گل مجاهد با جنگ افزارهای شان در شهر نمی گردند، اگر شما دیدید حتمأ به ما خبر بدهید. کابل مسلح است، جمع آوری سلاح جریان دارد از همه مردم را جمع می کنیم از وکیلان و مردم…سلاح ها و دهشکه را از خانه های مردم جمع می کنیم، اما به حمایت شما نیاز است.»

آقای برمک وعده می سپارد که وزارت داخله اصلاحات بنیادینی به میان خواهد آورد و جلو زورگویی ها را خواهد گرفت.

وزیر امور داخله به بی طرفی پولیس تاکید می ورزد و می گوید که نیروهای امنیتی در مسایل سیاسی دخالت نخواهند کرد.

اخبار مرتبط



وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
2
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
115
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
178
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
227
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی