رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله می گوید که تنش ها میان عطامحمد نور و حکومت در روزهای نزدیک حل خواهند شد. آقای برمک که امروز در یک برنامه یی که از سوی اعضای مجلس نماینده گان و فعالان جامعۀ مدنی برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی در کابل برگزار شده بود، سخن می زد، افزود […]

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله می گوید که تنش ها میان عطامحمد نور و حکومت در روزهای نزدیک حل خواهند شد.

آقای برمک که امروز در یک برنامه یی که از سوی اعضای مجلس نماینده گان و فعالان جامعۀ مدنی برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی در کابل برگزار شده بود، سخن می زد، افزود که حکومت مرکزی برای رسیدن به یک تفاهم با عطامحمد نور نزدیک شده است: «مشوره ها شده. با استاد عطا در تماس استیم، در نزدیکی ها حل می شود وضعیت به سوی بحران نخواهد رفت، خاطر تان جمع باشد! تفاهم ها نزدیک شده اند و به نتیجه خواهند رسید در همین روزهای نزدیک.»

در همین حال، عطامحمد نور هرچند می گوید که به وحدت ملی احترام می گذارد، اما هنوز هم هشدار می دهد که حذف شدن از قدرت را نمی پذیرد: «ما آنان را می پذیریم، ما آنان را احترام می کنیم، برادر خود می دانیم، هم وطن خود می دانیم، حتا حق دارد در قدرت هم باشد، اما به آنان این حق را نمی دهیم که ما را از قدرت حذف کنند، ما به وحدت ملی احترام داریم، وحدت ملی واقعی را خواسته ایم و می خواهیم.»

از سویی هم ،وزیرامور داخله وجود جنگ افزارهای غیرقانونی را در شهر کابل می پذیرد، اما می گوید که این جنگ افزارها از خانه های زورمندان گردآوری خواهند شد: «حالا ملا تره خیل و الله گل مجاهد با جنگ افزارهای شان در شهر نمی گردند، اگر شما دیدید حتمأ به ما خبر بدهید. کابل مسلح است، جمع آوری سلاح جریان دارد از همه مردم را جمع می کنیم از وکیلان و مردم…سلاح ها و دهشکه را از خانه های مردم جمع می کنیم، اما به حمایت شما نیاز است.»

آقای برمک وعده می سپارد که وزارت داخله اصلاحات بنیادینی به میان خواهد آورد و جلو زورگویی ها را خواهد گرفت.

وزیر امور داخله به بی طرفی پولیس تاکید می ورزد و می گوید که نیروهای امنیتی در مسایل سیاسی دخالت نخواهند کرد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی