رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ محرم ۱۴۴۰
  • 2018 Friday 21 September

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گوید که 8 میلیون شهروند کشور به خدمات اینترنتی دسترسی دارند و تلاش‌هایی جریان دارد تا تمام نقاط کشور تحت پوشش خدمات اینترنتی قرار گیرد. شهزاده آریوبی وزیر مخابرات، در مراسمی در کابل گفت: “نزدیک به هشت میلیون شهروند کشور به اینترنتی دسترسی دارند و براساس برنامه‌های این وزارت قرار […]

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گوید که 8 میلیون شهروند کشور به خدمات اینترنتی دسترسی دارند و تلاش‌هایی جریان دارد تا تمام نقاط کشور تحت پوشش خدمات اینترنتی قرار گیرد.

شهزاده آریوبی وزیر مخابرات، در مراسمی در کابل گفت: “نزدیک به هشت میلیون شهروند کشور به اینترنتی دسترسی دارند و براساس برنامه‌های این وزارت قرار است هر فرد کشور به خدمات اینترنتی دسترسی پیدا کنند”.

از سویی هم آقای آریوبی بر کاهش قیمت استفاده از اینترنت تاکید کرده گفت: “دسترسی به ابنترنت یک نیاز اساسی برای شهروندان است بنا ما تلاش می‌کنیم که قیمت استفاده از اینترنت را برای کاربران خدمات اینترنتی به حداقل ممکن برسانیم”.

آقای آریوبی همچنان بیان داشت که شرکت‌های مخابراتی خصوصی در کشور در بلند بردن عرضه خدمات اینترنتی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند و در عرضه خدمات سایبری از جایگاه خوبی در میان شرکت‌های همسان در کشورهای همسایه قرار دارند.

وی تاکید کرد: “ما اما نمی‌توانیم به این میزان بسنده کنیم بلکه شرکت‌های مخابراتی کشور باید بیش از این به ارتقاع سطح کیفیت اینترنت تمرکز کنند و در کنار حکومت در توسعه بخش سایبری کشورمان کار کند.”

وی همچنان بر نقش اینترنت در ایجاد زمینه‌های وسیع شغلی سخن گفته تاکید کرد که در حال حاضر هزاران شهروند کشور از طریق اینترنت امرار معاش می‌کنند که از این میان بیش از 2 هزار و 300 تن آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

در همین حال وزیر مخابرات تاکید کرد که اعمال غیر قانونی ای که از طریق اینترنت و صفحات اینترنتی صورت می‌گیرد پیگرد قانونی خواهد شد و عاملان آن از طریق نهاد جرایم سایبری به شدت مجازات خواهند شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
33
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
146
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
147
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
196
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی