رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
  • الإثنين ۳ ذو القعدة ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 16 July

۱۷ سال پس از اشغال افغانستان به دست آمریکا و انگلیس، وضعیت امنیتی مردم این کشور- حتی در کابل- نه تنها بهتر نشده بلکه به مراتب وضعیتی وخیم‌تر پیدا کرده است. براساس این گزارش،‌ طبق آمارهای رسمی دولت کابل، هم‌اکنون نیمی از کشور در کنترل طالبان و دیگر گروه‌های شورشی است اما واقعیت بیش از […]

۱۷ سال پس از اشغال افغانستان به دست آمریکا و انگلیس، وضعیت امنیتی مردم این کشور- حتی در کابل- نه تنها بهتر نشده بلکه به مراتب وضعیتی وخیم‌تر پیدا کرده است.

براساس این گزارش،‌ طبق آمارهای رسمی دولت کابل، هم‌اکنون نیمی از کشور در کنترل طالبان و دیگر گروه‌های شورشی است اما واقعیت بیش از این را نشان می‌دهد.

این شبکه انگلیسی می‌افزاید: طبق آمارهای رسمی سازمان ملل ۱۰۴۵۳ نفر غیرنظامی در سال گذشته میلادی در افغانستان کشته شده‌اند که این یک رکورد وحشتناک به حساب می‌آید.

وضعیت اسف‌بار در افغانستان در حالی ادامه دارد که ترامپ راهبرد جدید خود را برای این کشور معرفی کرده و افغانستان را از اولویت‌های سیاست خارجی کشور برشمرده است.

اسکای نیوز به نقل از فرمانده  نیروهای ویژه افغانستان می نویسد: خطر حملات به پایتخت افغانستان بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

در این گزارش همچنین آمده است بعد از حملات خونین در ماه گذشته، هم اکنون کابل به پادگان نظامی تبدیل شده و در جای جای این شهر براحتی می توان وجود دیوارهای بلند امنیتی و حضور پرتعداد نظامیان را مشاهده کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
34
روز مانده
روز استقلال افغانستان
79
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
214
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
263
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی