رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

زبیر موتی والا، رییس اتاق مشترک تجارت و صنایع پاکستان ـ افغانستان گفته است که پاکستان ۵۰ درصد بازار کالاهایش را در کابل از دست داده است و به جای آن هند به موفق به نفوذ در بازار افغانستان شده است. به نقل از روزنامهی دان پاکستان، بازرگانی پاکستان با افغانستان طی دو سال گذشته […]

زبیر موتی والا، رییس اتاق مشترک تجارت و صنایع پاکستان ـ افغانستان گفته است که پاکستان ۵۰ درصد بازار کالاهایش را در کابل از دست داده است و به جای آن هند به موفق به نفوذ در بازار افغانستان شده است.
به نقل از روزنامهی دان پاکستان، بازرگانی پاکستان با افغانستان طی دو سال گذشته به ۱٫۲ میلیارد دالر از از۲٫۷ میلیارد دالر افت کرده است.
به گفتهی زبیر موتی ولا که به تازهگی از کابل دیدن کرده است پاکستان حتا بازارهای سنتیاش مثل آرد، لباسهای مردانه و زنانه، و گوشت قرمز را نیز از دست داده است.
وی سبب اصلی سقوط بازار کالاهای پاکستان دسترسی افغانستان به مسیرهای تجاری جایگزین و باصرفهتر، اعطای یارانه به کالاهای هندی و تخفیف ۷۵ درصد بهای بلیط هوایی هند خوانده است.
موتی والا گفته است که بخش اعظم توریسم درمانی پشاور را در گذشته افغانها استوار نگه داشته بودند، اما اکنون در سطح صفر پایین آمده است.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی