رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August

زبیر موتی والا، رییس اتاق مشترک تجارت و صنایع پاکستان ـ افغانستان گفته است که پاکستان ۵۰ درصد بازار کالاهایش را در کابل از دست داده است و به جای آن هند به موفق به نفوذ در بازار افغانستان شده است. به نقل از روزنامهی دان پاکستان، بازرگانی پاکستان با افغانستان طی دو سال گذشته […]

زبیر موتی والا، رییس اتاق مشترک تجارت و صنایع پاکستان ـ افغانستان گفته است که پاکستان ۵۰ درصد بازار کالاهایش را در کابل از دست داده است و به جای آن هند به موفق به نفوذ در بازار افغانستان شده است.
به نقل از روزنامهی دان پاکستان، بازرگانی پاکستان با افغانستان طی دو سال گذشته به ۱٫۲ میلیارد دالر از از۲٫۷ میلیارد دالر افت کرده است.
به گفتهی زبیر موتی ولا که به تازهگی از کابل دیدن کرده است پاکستان حتا بازارهای سنتیاش مثل آرد، لباسهای مردانه و زنانه، و گوشت قرمز را نیز از دست داده است.
وی سبب اصلی سقوط بازار کالاهای پاکستان دسترسی افغانستان به مسیرهای تجاری جایگزین و باصرفهتر، اعطای یارانه به کالاهای هندی و تخفیف ۷۵ درصد بهای بلیط هوایی هند خوانده است.
موتی والا گفته است که بخش اعظم توریسم درمانی پشاور را در گذشته افغانها استوار نگه داشته بودند، اما اکنون در سطح صفر پایین آمده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
2
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
115
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
178
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
227
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی