رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 17 October

افغانستان در مسابقه جهانی اسکی در مقابل بریتانیا و امریکا که در دره فولادی بامیان این کشور برگزار شده بود برنده شد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشدار، مسابقات ورزشی از هشت سال به این طرف، در دامنه‌های کوه بابا افغانستان با اشتراک دختران و پسران برگزار می‌شود. قرار بود در این مسابقات اسکی […]

افغانستان در مسابقه جهانی اسکی در مقابل بریتانیا و امریکا که در دره فولادی بامیان این کشور برگزار شده بود برنده شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشدار، مسابقات ورزشی از هشت سال به این طرف، در دامنه‌های کوه بابا افغانستان با اشتراک دختران و پسران برگزار می‌شود.
قرار بود در این مسابقات اسکی در بامیان افغانستان، ورزش‌کاران از 15 کشور شرکت کنند، اما به دلیل نبود پروازهای هوایی و ناامنی راه‌های مواصلاتی این ولایت، ورزشکاران 12 کشور اشترک کرده نتوانستند و این مسابقه تنها میان 50 ورزش‌کاران افغانستان، بریتانیا و امریکا برگزار شد.
برنده مقام اول مجتبی حسنی است و در میان مردان مقام دوم را تاکین کاپا از بریتانیا، مهدی از افغانستان همچنان مقام سوم را به‌دست آورد.
علی شاه فرهنگ یکی از برگزار کننده‌گان این مسابقه گفته است، مسابقه امسال زیر نام «افغان اسکی چلینج» برگزار شده و سال آینده قرار است به نام “افغان اسکی در المپیک” ثبت شود.
وی گفت: «هدف از راه اندازی چنین مسابقات، ترویج ورزش اسکی، رشد جوانان در بخش ورزش و دوری جوانان از اعتیاد به مواد مخدر می باشد».
همچنان در بخش بانوان، فاطمه نظری از افغانستان مقام اول را در این مسابقه کسب کرد.
قابل یاد آوری است که ولایت بامیان افغانستان به دلیل داشتن امنیت خوب و کوه‌های پر از برف در فصل زمستان از چند سال به این طرف مسابقات اسکی در آن برگزار می‌شود و سالانه صدها هزار توریس برای بازدید از این ولایت از ولایت‌های مختلف افغانستان و کشورهای دور و نزدیک جهان سفر می‌کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
59
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
172
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
121
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
170
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی