آرشیو مطالب » اخبار
کد خبر : 5976
دوشنبه - 8 ژانویه 2018 - 20:00
رئیس اجرائیه دولت وحدت ملی افغانستان

شناسنامه‌ الکترونیکی تا زمان حل مشکلات حقوقی توزیع نمی‌شود

 «عبدالله عبدالله»، رئیس اجرائیه دولت وحدت ملی افغانستان تأخیر در روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی را بجا خواند و تأکید کرد این کار باید زمانی آغاز شود که مورد توافق اقوام و مردم افغانستان باشد.

عبدالله امروز در نشست شورای وزیران گفت: توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی با هویت‌ملی مردم افغانستان ارتباط دارد و این موضوع نباید باعث تفرقه مردم شود.

وی افزود: تمامی بحث‌ها باید باعث اتحاد مردم شود، نه اختلاف، بنابراین هر تصمیمی در این زمینه باید نگرانی‌های مردم و بخش‌های مختلف جامعه را در نظر گیرد.

عبدالله خاطرنشان کرد: در این زمینه در کنار جنبه‌های حقوقی و قانونی مسئله نظریات مردم مهم است و باید در آن رضایت و توافق تمام شهروندان به دست آید.

رئیس اجرائیه افغانستان با اشاره به اینکه تأخیر در توزیع شناسنامه‌های الکترونکی در مرحله کنونی امری به‌جا و مطلوب  است، تصریح کرد: در شرایط کنونی مهم‌ترین مسئله حفظ وحدت مردم افغانستان است.

عبدالله در پایان گفت: این موضوع به تمام مردم افغانستان تعلق دارد و نباید بخشی از جامعه خود را از این روند بیرون و جدا احساس کند.

این در حالی است که مسئولان اداره ثبت احوال افغانستان به تازگی اعلام کردند که هیچ‌گونه مشکل قانونی و سیاسی، سد راه توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی وجود ندارد و روند توزیع آن در روزهای آینده آغاز خواهد شد.