رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
با اعلام علاقمندی برای سرمایه گذاری در بندر چابهار

ژاپن به هند برای افزایش ارتباطات منطقه‌ای در افغانستان کمک خواهد کرد

مشاور منطقه‌‌ای وزارت امور خارجه ژاپن با بیان اینکه این کشور علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بندر چابهار است،‌گفت: برای افزایش ارتباطات منطقه‌ای هند در افغانستان و آسیای میانه همکاری خواهیم کرد «مسایوکی تاگا» در دهلی‌نو اظهار داشت ژاپن می‌تواند به هند برای افزایش ارتباطات منطقه‌ای این کشور در افغانستان و آسیای میانه کمک کند. وی […]

مشاور منطقه‌‌ای وزارت امور خارجه ژاپن با بیان اینکه این کشور علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بندر چابهار است،‌گفت: برای افزایش ارتباطات منطقه‌ای هند در افغانستان و آسیای میانه همکاری خواهیم کرد

«مسایوکی تاگا» در دهلی‌نو اظهار داشت ژاپن می‌تواند به هند برای افزایش ارتباطات منطقه‌ای این کشور در افغانستان و آسیای میانه کمک کند.

وی خاطرنشان کرد توکیو به هرگونه پیشنهاد هند برای بهبود ارتباطات و همکاری منطقه ای پاسخ مثبت خواهد داد.

این دیپلمات ارشد ژاپنی گفت که همکاری هند و ژاپن فقط محدود به منطقه شمال شرق این کشور نیست و می تواند درمناطق دیگر ازجمله خاورمیانه ادامه یابد.

هند سرمایه گذاری وسیعی در پروژه های ارتباطی درشمال شرق هند انجام داده است.

«مسایوکی تاگا» در ادامه با اشاره به بیانیه مشترک نخست وزیران هند و ژاپن در سفر «شینزو آبه» به دهلی نو اظهار کرد در این بیانیه 2 کشور بر توسعه زیرساخت ها و تقویت همکاری ها اعلام آمادگی کردند.

«برهملا چلانی» یکی از کارشناسان مسائل راهبردی هند نیز گفت: کمک ژاپن به هند در بندر چابهار، گام موثری برای مقابله با حضور چین در پاکستان است.

وی با بیان اینکه ژاپن علاقه مند به ساخت یک مجتمع صنعتی در بندر چابهار است، اظهار داشت بندر چابهار دارای ظرفیت بیشتری نسبت به بندر گوادر پاکستان است.

وی خاطرنشان کرد بندر چابهار می‌تواند در آینده به مرکز بزرگ کشتیرانی منطقه تبدیل شود.

ایرنا نوشت،‌ توافقنامه سه جانبه چابهار خرداد امسال بین ایران ،هند و افغانستان در سفر «نارندرا مودی» به ایران بین سه کشور منعقد شد.

این بندر می تواند زمینه دسترسی هند به افغانستان و آسیای میانه ،قفقاز ،روسیه و اروپا را فراهم کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی