رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April
لیلا زیروگی فرستاده‌ی ویژه سازمان ملل در امور کودکان

کابل بار دیگر در رابطه با پایان استخدام کودکان در نیروهای امنیتی تعهد کرد

بربنیاد یک خبرنامه که از سوی حکومت افغانستان منتشر شده است؛ کابل یکبار دیگر تعهد کرده است تا به استخدام کودکان در نیروهای امنیتی کشور پایان دهد. لیلا زیروگی فرستاده‌ی ویژه سازمان ملل در امور کودکان پس از یک دیدار پنج روزه از افغانستان بیان داشت که کابل تعهد سپرده است تا از کودکان به […]

بربنیاد یک خبرنامه که از سوی حکومت افغانستان منتشر شده است؛ کابل یکبار دیگر تعهد کرده است تا به استخدام کودکان در نیروهای امنیتی کشور پایان دهد.

لیلا زیروگی فرستاده‌ی ویژه سازمان ملل در امور کودکان پس از یک دیدار پنج روزه از افغانستان بیان داشت که کابل تعهد سپرده است تا از کودکان به عنوان سرباز استفاده نکند.

این مقام سازمان ملل متحد افزود که در راستای جلوگیری از سربازگیری کودکان در افغانستان پیشرفت به میان آمده است و یک اراده‌ی سیاسی برای پیشرفت بیشتر در این راستا دیده می‌شود.

وی افزود: “اراده‌ی سیاسی و پیشرفتی را که در این راستا می‌بینم امیدوار کننده است. تعهد حکومت افغانستان برای باز کردن صفحه‌ی جدید در پایان دادن استخدام کودکان در نیروهای امنیتی افغان باز خواهد کرد.”

این مقام سازمان ملل متحد بیان داشت که شاهد پیشرفت این بخش بوده است، اما از نظارت بر روند استخدام در چوکات پولیس ملی و ارتش ملی افغانستان نگران است.

وی اظهارداشت: “اوضاع کنونی امنیتی مشکلات بزرگی را برای حمایت اطفال به وجود آورده است. از تمام طرف‌ها می‌خواهم تا قانون بشردوستانه بین المللی را احترام کنند و تمام تدابیر را برای کم ساختن اثرات جنگ بر کودکان اتخاذ کنند.”

حکومت افغانستان پنج سال پیش برنامه‌ای را در پیش گرفت تا به همکاری سازمان ملل از استخدام اطفال در چوکات نیروهای امنیتی جلوگیری کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی