رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August

یک خبرگزاری انگلیسی در گزارشی نوشت: انتظار می‌رود «اشرف غنی» و «نارندرا مودی» نخست وزیر هند امروز طرح حمل و نقل هوایی را برای کمک به تجارت بین دو کشور را اعلام خواهند کرد. رئیس جمهور افغانستان و نخست‌وزیر هند در نشست قلب آسیا با موضوع ثبات در افغانستان شرکت کرده‌اند. رویترز نوشت: رابطه هند […]

یک خبرگزاری انگلیسی در گزارشی نوشت: انتظار می‌رود «اشرف غنی» و «نارندرا مودی» نخست وزیر هند امروز طرح حمل و نقل هوایی را برای کمک به تجارت بین دو کشور را اعلام خواهند کرد.

رئیس جمهور افغانستان و نخست‌وزیر هند در نشست قلب آسیا با موضوع ثبات در افغانستان شرکت کرده‌اند.

رویترز نوشت: رابطه هند و پاکستان بشدت متشنج شده و به دشمنی گرائیده است و در همین حال رابطه دو کشور همسایه افغانستان و پاکستان به رغم اشتراکات فرهنگی نیز دچار تنش شده است.

مقامات افغانستانی اعلام کردند که حمل‌ونقل هوایی بین کابل و دهلی نو بن بست زمینی تجارت میان دو کشور را مرتفع خواهد کرد و تجارت میوه و فرش این کشور روانه بازار هند خواهد شد.

افغانستان برای تجارت خارجی به بندر کراچی پاکستان وابسته است که از این طریق می‌تواند مقدار محدودی کالا به هند صادر کند و ورود کالاهای هندی از این طریق نیز امکان نداشت.

«محمد خالد پاینده» رئیس عمومی سیاست‌های مالی و اقتصاد کلان وزارت اقتصاد در این زمینه گفت: تجارت با هند بعنوان بزرگترین بازار منطقه بسیار فراتر از راه‌های زمینی است و نیاز به حمل و نقل هوایی را بیشتر محسوس می‌کند.

وی افزود: برای اینکار نیاز است که 2 کشور زیرساختهای مناسب را در فرودگاههای کابل و هند ایجاد نمایند.

یک مقام هند حاضر در نشست قلب آسیا در این رابطه گفت که جزییات این طرح در حال بررسی است و قندهار احتمالا بعنوان مکانی خواهد بود که مستقیما از آنجا به هند میوجات صادر خواهد شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
2
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
115
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
178
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
227
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی