رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August

نسشتی زیر نام «گفتمان ملی مشورتی با نخبه‌ها» در شهر مزار شریف برگزار شد. در این نشست که تعدادی از حقوق‌دانان، آگاهان سیاسی ونظامی، فرهنگیان و خبرنگاران اشتراک کرده بودند در مورد اوضاع جاری کشور و مشکلات سیاسی، امنیتی واقتصادی بحث گردید وطرح هایی برای بیرون رفت از وضع بحرانی موجود ارایه شد. به همین […]

نسشتی زیر نام «گفتمان ملی مشورتی با نخبه‌ها» در شهر مزار شریف برگزار شد.
در این نشست که تعدادی از حقوق‌دانان، آگاهان سیاسی ونظامی، فرهنگیان و خبرنگاران اشتراک کرده بودند در مورد اوضاع جاری کشور و مشکلات سیاسی، امنیتی واقتصادی بحث گردید وطرح هایی برای بیرون رفت از وضع بحرانی موجود ارایه شد.
به همین گونه دراین نشست بیشتر سخنرانان حکومت محمداشرف غنی را حکومت مستبد و انحصار گر تلقی کردند وتأکید کردند که باید قدرت از انحصار تیم ارگ بیرون ساخته شود.
در این نشست ایستاده گی عطامحمدنور در برابر اقدامات بحران آفرین ارگ یک حرکت ملی و افغانستان شمول تلقی شد و همه متفق القول بودند که مطابق ماده (61) قانون اساسی کشور دوران کار رییس جمهور غنی در اول جوزای سال 1397 پایان می یابد و باید غنی از دوام حکومت اجتناب کند و زمینه انتخابات را فراهم نماید.
در این نشست، شرکت کننده گان خواهان به تعویق افتادن تظاهرات بزرگ مردمی تا یک فرصت مناسب شدند و گفتند که منافع کشور باید مدنظر گرفته شود.
همچنان در مورد توزیع شناسنامه های برقی و با توجه به نزاع هویتی در افغانستان و بحران به وجودآمده، پیشنهاد شد که شناسنامه ها مطابق تذکره های دوره شاهی یا جمهوری داوود خان و برمبنای قانون توشیح شده سال 1393 خورشیدی یا بر اساس اجماع ملی توزیع گردد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
2
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
115
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
178
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
227
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی