رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April
مقامات وزارت مبارزه با مواد مخدر:

کشت تریاک در افغانستان رو به افزایش است

«جاوید قایم» معاون  وزرات مبارزه با مواد مخدر افغانستان در نشستی تحت عنوان «درس‌های آموخته شده و  دیدگاه آینده» که در کابل برگزار شده بود، این موضوع را بیان کرده و گفته است شرایط در کشور طوری است که کشت تریاک روز به روز افزایش می‌یابد. وی گفت: کشاورزان دوباره به کشت تریاک در مناطقی […]

«جاوید قایم» معاون  وزرات مبارزه با مواد مخدر افغانستان در نشستی تحت عنوان «درس‌های آموخته شده و  دیدگاه آینده» که در کابل برگزار شده بود، این موضوع را بیان کرده و گفته است شرایط در کشور طوری است که کشت تریاک روز به روز افزایش می‌یابد.

وی گفت: کشاورزان دوباره به کشت تریاک در مناطقی روی آورده‌اند که پیش از این کشت تریاک منع شده بود.

این مقام وزارت مبارزه با مواد مخدر، ناامنی، عدم کمک در مبارزه با کشت تریاک و رونق بازار فروش این مواد در جهان را از عوامل افزایش کشت تریاک در افغانستان بیان کرده است.

تولید و قاچاق مواد مخدر منبع اصلی درآمد گروه‌های مسلح مخالف در افغانستان است و از سویی دیگر ناامنی نیز بر افزایش تولید مواد مخدر تاثیرگذار بوده است.

مقامات افغانستانی می گویند که هر کدام از معضلات تولید و قاچاق موادمخدر و ناامنی در این کشور بر روی هم اثر مستقیم گذاشته اند.

آمارها نشان می دهد که از سال 2001 میلادی همزمان با حضور نظامیان خارجی در افغانستان، کشت مواد مخدر به چندین برابر افزایش یافته است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی