رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 20 May

مسئولان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در غرب افغانستان اعلام کردند: این نمایندگی به دلیل هرچه بهتر شدن ارائه‌ خدمات کنسولی و ایجاد سهولت برای مردم شریف این کشور شبانه روز تلاش می‌کند. اخیرا برخی از شرکت‌ها تحت نام «توریستی – زیارتی» در ولایت هرات ایجاد شده و در پیام‌های تبلیغاتی خود که در صفحات مجازی […]

مسئولان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در غرب افغانستان اعلام کردند: این نمایندگی به دلیل هرچه بهتر شدن ارائه‌ خدمات کنسولی و ایجاد سهولت برای مردم شریف این کشور شبانه روز تلاش می‌کند.

اخیرا برخی از شرکت‌ها تحت نام «توریستی – زیارتی» در ولایت هرات ایجاد شده و در پیام‌های تبلیغاتی خود که در صفحات مجازی بیشتر به چشم می‌خورد از دریافت روادید جمهوری اسلامی ایران برای اتباع افغانستان نیز سخن گفته‌ بودند.

به دنبال پخش این خبرها سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات ارائه‌ هرگونه خدمات کنسولی از طریق این شرکت‌ها را تایید نکرد و آن را کلاه‌برداری دانست.

«محمود افخمی رشیدی» سرکنسول ایران در هرات ضمن تاکید بر اینکه این نمایندگی تلاش دارد تا بهترین خدمات را برای مردم شریف افغانستان بصورت شفاف انجام دهد گفت: کلیه‌ خدمات کنسولی اعم از اعطای روادید زیارتی، گردشگری، درمان، تحصیلی و … فقط بصورت ثبت نام الکترونیکی صورت می‌گیرد.

افخمی رشیدی گفت: مردم مسلمان افغانستان مقیم ولایت‌های «هرات»، «بادغیس»، «فراه» و «غور» مطلع باشند که هیچ کارگزاری برای ثبت نام در قالب تورهای«گردشگری، زیارتی، درمانی و…» مجوز فعالیت از این نمایندگی را ندارد.

سرکنسول ایران در هرات تصریح کرد: اخیرا برخی از شرکت‌ها تحت عنوان «توریستی»مبادرت به ثبت نام افراد مختلف کرده و به آن‌ها وعده‌هایی از جمله دریافت روادید جمهوری اسلامی ایران را داده‌اند که از سوی این نمایندگی در هرات مورد تایید نیست.

افخمی رشیدی خاطرنشان کرد: این نمایندگی همواره تلاش کرده‌است تا امکانات خوبی را در دسترس آسان مردم شریف غرب افغانستان به خدمات کنسولی در این نمایندگی را فراهم کند که با تاسف دیده می‌شود تعدادی افراد سواستفاده جو در پی فریب مردم هستند.

این مقام سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات اظهار داشت: به منظور جلوگیری از هرگونه سواستفاده، جعل اسناد و کلاه‌برداری از مردم توسط این شرکت‌های جعلی، خدماتی را به شهروندان افغانستان انجام داده‌است که یکی از آنها ثبت نام الکترونیکی است.

وی ازشهروندان غرب افغانستان خواست تا جهت اخذ هرگونه خدمات لازم به این افراد اعتماد نکنند و بصورت مستقیم و با ثبت نام الکترونیکی در تاریخ معین به این نمایندگی مراجعه کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
91
روز مانده
روز استقلال افغانستان
22
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
271
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
320
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی