رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

«کنفرانس علمی- تحقیقی نهضت اصلاحی علامه فیضانی» با حضور شخصیت‌های علمی، دینی و صدها تن از باشندگان شهر کابل روز پنجشنبه، دوم جدی در تالار استقلال برگزار شد. محمد جعفر عادلی، رییس سازمان جهاد می‌گوید که علامه فیضانی توجهی جدی به وحدت، اخوت و همبستگی امت اسلامی داشت، وی از پیشگامان و مبارزان علمی و […]

«کنفرانس علمی- تحقیقی نهضت اصلاحی علامه فیضانی» با حضور شخصیت‌های علمی، دینی و صدها تن از باشندگان شهر کابل روز پنجشنبه، دوم جدی در تالار استقلال برگزار شد.

محمد جعفر عادلی، رییس سازمان جهاد می‌گوید که علامه فیضانی توجهی جدی به وحدت، اخوت و همبستگی امت اسلامی داشت، وی از پیشگامان و مبارزان علمی و جهادی کشور بود.

آقای عادلی افزود، شهید فیضانی حامی و مدافع نهضت‌های اسلامی به خصوص مجاهدین فلسطینی بود.

در همین حال دکتر عبدالباقی ایوبی می‌گوید: علامه فیضانی مرد مبارز و نشناختهٔ تاریخ کشور است. افکار و آثار علامه فیضانی، مبانی مکتب توحید در عصر کنونی است، وی 52 اثر در زمینه خودشناسی و خداشناسی بر اساس کلام خدا و سنت نبوی نوشته است.

محمدگل اکبری، رییس موسسه تحقیقی کابل نیز در کنفرانسی که به مناسبت چهل‌وچهارمین سالروز جان‌باختن علامه فیضانی برگزار شده بود، گفت: علامه فیضانی، بسترهای احکام فلسفی، نظریه‌های اقتصادی، سیاسی، ارتباطی و فرهنگی را در کشور ایجاد کرد.

در همین حال مسعود ترشوال، استاد دانشگاه و سخنگوی حزب حراست و ثبات گفت: علامه فیضانی یک سیاست‌مدار درباری، توجیه‌گر استکبار و ظلم نبود، وی اصلاحات را برای منافع شخصی نه، بل برای تغییر می‌خواست.

عطاالله محمد فیضانی بعد از مبارزات زیاد در سال 1351 در زندان پل‌چرخی در پی ظلم و شکنجه حکومت آن زمان، جان خود را از دست داد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
86
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
199
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
94
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
143
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی