رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August

گزارش تازه‌ای را که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به نشر رسانده، نشان می‌دهد که در سراسر جهان نزدیک به ۵۰ میلیون کودک به اثر جنگ و خشونت‌ها، کشورهای‌شان را ترک کرده و آواره شده‌اند. در گزارش سازمان ملل متحد آمده است که از میان کودکانی که برای بهبود زندگی و دسترسی […]

گزارش تازه‌ای را که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به نشر رسانده، نشان می‌دهد که در سراسر جهان نزدیک به ۵۰ میلیون کودک به اثر جنگ و خشونت‌ها، کشورهای‌شان را ترک کرده و آواره شده‌اند.

در گزارش سازمان ملل متحد آمده است که از میان کودکانی که برای بهبود زندگی و دسترسی به آینده‌ی بهتر کشورهای‌شان را ترک کرده‌اند، بیش از ۲۸ میلیون تن آن‌ها در معرض خطرهای جدی دیگر هم‌چون غرق شدن در دریا، مشکل دسترسی به آب‌ و غذا، تجاوز و قتل مواجه هستند.

این گزارش یونیسف که روز سه‌شنبه ۱۶ سنبله به نشر رسید، نشان می‌دهد از میان پناهجویانی که در مسیر پناهجویی ناپدید می‌شوند، اکثرشان کودکان هستند.

در گزارش آمده است که کودکان یک سوم کل جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و حد اقل نصف پناهجویان نیز کودکان هستند.

بخشی از این گزارش که تحت عنوان «بی‌خانمان» به نشر رسیده، گزارشی است در مورد زندگی ابتدایی تمامی این کودکان. این بخش گزارش شرح می‌دهد که این کودکان در کجا متولد شده‌اند، در کجا آواره شده‌اند و چه خطراتی را در مسیر پناهجویی‌شان مواجه شده‌اند.

در این گزارش آمده است که در سال گذشته، نصف کودکان پناهجو از کشورهای افغانستان و سوریه بودند.

این گزارش هم‌چنان نشان می‌دهد که شمار کودکان پناهجو در جریان ۱۰ سال اخیر به ۲ برابر افزایش یافته است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
2
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
115
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
178
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
227
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی