رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

رییس جمهور غنی در نشست شورای عالی اراضی و آب افغانستان دستور داده است که یک اداره مستقل در چوکات وزارت انرژی و آب افغانستان به منظور تحکیمات سواحل دریای آمو ایجاد شود. ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ای گفته است که رییس جمهور غنی به منظور تحکمیات سواحل دریای آمو دستور ایجاد یک اداره […]

رییس جمهور غنی در نشست شورای عالی اراضی و آب افغانستان دستور داده است که یک اداره مستقل در چوکات وزارت انرژی و آب افغانستان به منظور تحکیمات سواحل دریای آمو ایجاد شود.
ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ای گفته است که رییس جمهور غنی به منظور تحکمیات سواحل دریای آمو دستور ایجاد یک اداره مستقل در چوکات وزارت انرژی و آب را صادر کرده است.
در این اعلامیه آمده است که رییس‌جمهور کشور پس از شنیدن معلومات، تحکیم سواحل دریای آمو را یک موضوع خاص و ملی خوانده است و گفته که یک گروه تخنیکی باید در این بخش تشکیل گردد، تا سواحل دریای آمو را مطالعات همه‌جانبه نماید.
براساس اعلامیه، آقای غنی دستور داده است که مدل‌های مختلف در این بخش بررسی شود و نیز روی جذب منابع از طریق بانک جهانی و بانک آسیایی بحث مفصل صورت گیرد.
رییس‌جمهور گفته که باید یک ادارۀ ایجاد شود تا پلان‌گذاری منظم و همه‌جانبه را برای تحکیم سواحل دریای آمو ایجاد و وضع کند.
پیشنهاد ایجاد یک اداره در نشست روز گذشته شورای عالی اراضی و آب افغانستان از سوی وزارت انرژی و آب مطرح شده است.
آبخیزی ها در دریای آمو همه ساله صدها جریب زمینهای زراعتی اطراف این دریا را به کام خود فرو می برد و از این ناحیه مشکلات زیادی را برای زارعین اطراف این دریا به وجود می آورد.
همچنین در این نشست، مسودۀ طرز فعالیت اجراآت ادارۀ مستقل اراضی توسط رئیس این اداره مطرح گردیده است.
آقای غنی در این مورد گفته است که فرهنگ داشتن مقرره در هر اداره ضروری می‌باشد، ادارۀ اراضی نقش خود را بر پروژه‌ها داشته‌باشد تا ظرفیت برای استملاک به‌وجود آورد و اراضی افغانستان تثبیت شود.
بر بنیاد اعلامیه یاست جمهوری، در نشست دیروز هم‎چنین میکانیزم پیشنهادی شریک‌سازی ارقام معلومات برای پیش‌بینی و هشدار‌دهی سیلاب و خشک‌سالی که از سوی وزارت انرژی و آب مطرح گردیده بود، نیز مورد تأیید قرار گرفته است.
افغانستان کشوری است که بیشترین آسیب ها را از سیلاب های موسومی و خشک سالی ها می بیند و انتقاد های نیز وجود دارد که دولت افغانستان تا هنوز برنامه ای مشخصی را برای جلوگیری از این آسیب ها ندارد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی