رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 17 October

وزارت کشور آلمان اعلام کرده است که 12 هزار و 539 مهاجر افغانستانی را وادار به ترک این کشور خواهد کرد. این تصمیم دولت آلمان در شرایطی اتخاذ شده است که وضعیت امنیتی در افغانستان وخیم تر شده و در ماه‌های گذشته ده‌ها هزار تن از شهروندان افعانستانی بر اثر درگیری‌ها بی خانمان شده اند. […]

وزارت کشور آلمان اعلام کرده است که 12 هزار و 539 مهاجر افغانستانی را وادار به ترک این کشور خواهد کرد.

این تصمیم دولت آلمان در شرایطی اتخاذ شده است که وضعیت امنیتی در افغانستان وخیم تر شده و در ماه‌های گذشته ده‌ها هزار تن از شهروندان افعانستانی بر اثر درگیری‌ها بی خانمان شده اند.

بر اساس این گزارش، وزارت کشور آلمان اعلام کرده است که مراکز شهرهای افغانستان از امنیت کافی برخوردار است و آن دسته از پناهجویان افغانستانی که اخراج می‌شوند می‌توانند در این شهرها سکونت داشته باشند.

پیشتر «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان نیز بر اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از این کشور تاکید کرده بود و گفته بود که برخی از مناطق افغانستان امنیت دارد و افغانستانی‌ها به جای مهاجرت می‌توانند در مناطق امن این کشور زندگی کنند.

شماری از فعالان مدنی در آلمان گفته اند قرار است تظاهراتی علیه این تصمیم دولت آلمان در آن کشور راه اندازی کنند.

گفته می‌شود بیش از 200 هزار تن از شهروندان افغانستانی در طول چند دهه گذشته به آلمان سفر کرده اند که پناهجویانی که در یک سال گذشته به آن کشور سفر کرده اند به تدریج در حال اخراج شدن هستند.

بخدی به نقل از  روزنامه «اوسنابروکر» نوشت: افغانستان بیش از 7 میلیون مهاجر و پناهجو در کشورهای جهان دارد که حدود 3 میلیون تن از آنان در پاکستان و 2 میلیون و 500 هزار نفر در ایران بسر می‌برند و تنها کمتر از یک میلیون نفر به سایر کشورهای جهان مهاجرت کرده اند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
59
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
172
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
121
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
170
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی