رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

حدود ۱۳ هزار همکار و مترجم افغان که در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ میلادی با نیروهای آمریکایی در افغانستان همکار بودند، هنوز در انتظار روادید خود برای مهاجرت به این کشور هستند. به نقل از «آسوشیتدپرس»، حدود 13 هزار همکار و مترجم افغان که بین سال‌های 2001 تا 20144 میلادی با نیروهای خارجی کار کردند، […]

حدود ۱۳ هزار همکار و مترجم افغان که در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ میلادی با نیروهای آمریکایی در افغانستان همکار بودند، هنوز در انتظار روادید خود برای مهاجرت به این کشور هستند.

به نقل از «آسوشیتدپرس»، حدود 13 هزار همکار و مترجم افغان که بین سال‌های 2001 تا 20144 میلادی با نیروهای خارجی کار کردند، در انتظار دریافت روادید برای آمریکا هستند.

بسیاری از این افراد که با سربازان آمریکایی در مناطق خطرناک افغانستان کار کردند با خظر تهدید از سوی مخالفان مسلح روبرو هستند.

تعدادی از مترجمان افغان همراه نیروهای آمریکایی در عملیات‌های نظامی این کشور زخمی شدند و ویزای آنها 5 سال است که نامعلوم است.

کنگره آمریکا همچنین تعداد روادید موجود برای مترجمان را تا 7000 حفظ کرده است بنابراین روند پذیرش آنها در آمریکا سال‌ها طول می‌کشد.

روزنامه «واشنگتن پست» نیز پیش از این در گزارشی به بررسی وضعیت مترجمان افغان پرداخته بود و نوشته بود که کنگره آمریکا در سال 2009 میلادی برنامه‌ای ویژه را به منظور صدور روادید آمریکا برای افغان‌هایی که به عنوان مترجم و یا همکار در دیگر امور با نیروهای آمریکایی همکاری کرده‎اند را ایجاد کرد.

اما کمیته‌های نظامی مجلس سنا و کنگره آمریکا در تصمیمی افغان‌هایی را که در یک دهه گذشته با وجود خطرات بسیار در افغانستان با آمریکایی‌ها همکاری کرده‌اند را ناامید کرد.

براساس گزارش واشنگتن پست، با این کار کنگره آمریکا به افغان‌هایی که زندگی خود را برای کمک و همکاری با آمریکایی‌ها در افغانستان به خطر انداخته‌ بودند؛ خیانت کرده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی