رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April

۲۵عنوان کتاب در عرصه ادبیات کودک توسط وزارت کار افغانستان و با همکاری ۲ نهاد خصوصی در این کشور به  چاپ رسید و در مراسمی مورد رونمایی قرار گرفت. این 25 عنوان کتاب که در بخش‌های شعر، قصه، کتاب‌های بدون متن  است توسط ریاست عمومی مهدهای کودک  وزارت کار و امور اجتماعی به همکاری موسسه […]

۲۵عنوان کتاب در عرصه ادبیات کودک توسط وزارت کار افغانستان و با همکاری ۲ نهاد خصوصی در این کشور به  چاپ رسید و در مراسمی مورد رونمایی قرار گرفت.

این 25 عنوان کتاب که در بخش‌های شعر، قصه، کتاب‌های بدون متن  است توسط ریاست عمومی مهدهای کودک  وزارت کار و امور اجتماعی به همکاری موسسه مطالعات توسعه صلح و اتحادیه جوانان افغان مقیم دانمارک چاپ و منتشر شد.

«جمیله کاظمی»، رییس عمومی مهدهای کودک وزارت کار افغانستان در این مراسم گفت: این عناوین کتاب‌ کودکان به دلیل خلا بزرگ فرهنگی- ادبی که در عرصه ادبیات کودک در کشور وجود دارد، به ابتکار این ریاست با همکاری مالی موسسه مطالعات توسعه صلح افغانستان چاپ و نشر شده است.

وی افزود: این ۲۵ عنوان کتاب با تیراژ عمومی ۲ هزار و ۵۰۰ جلد که از هر عنوان کتاب، حدود ۱۰۰جلد چاپ شده است، با وجود خلا بزرگی که در این عرصه موجود است گامی بزرگی محسوب شده و بخشی از ضرورت‌های کودکان را به کتاب‌های داستانی در کشور به ویژه در مهدهای کودک افزایش می‌دهد.

کاظمی چاپ و نشر این تعداد کتاب در عرصه ادبیات کودک را پاسخگوی ضرورت کودکان افغانستان ندانست و بیان کرد: ریاست عمومی مهدهای کودک تلاش دارد تا برای غنای بیشتر ادبیات کودک در افغانستان گامی‌های بزرگتری برداشته و همکاری نهادهای مختلف ملی و بین‌المللی را در این عرصه جلب نماید.

جمهور نوشت: ادبیات کودک فراموش شده‌ترین بخش ادبیات در افغانستان است که تاکنون ابتدایی‌ترین گام‌ها در راستای پیشرفت آن برداشته شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی