رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

«وحید احمد کامرانی» رئیس اداره برق هرات با اشاره به میزان استفاده از انرژی برق در هرات که از ۲ کشور ترکمنستان و ایران تامین می‌شود، گفت: درحال حاضر بیشترین انرژی مصرفی برق در هرات از برق ایران که به 60 درصد میرسد استفاده می‌شود. وی افزود:  ظرفیت جذب انرژی برق در مراکز توزیع برق […]

«وحید احمد کامرانی» رئیس اداره برق هرات با اشاره به میزان استفاده از انرژی برق در هرات که از ۲ کشور ترکمنستان و ایران تامین می‌شود، گفت: درحال حاضر بیشترین انرژی مصرفی برق در هرات از برق ایران که به 60 درصد میرسد استفاده می‌شود.

وی افزود:  ظرفیت جذب انرژی برق در مراکز توزیع برق در این ولایت 195 مگاوات است که درحال حاضر 177 مگاوات برق جذب و در حال مصرف است که از این رقم 112 مگاوات را برق وارداتی کشور ایران تامین می‌کند که برابر با 60 درصد از برق مصرفی هرات است.

در کنار برق وارداتی ایران، برق وارداتی کشور ترکمنستان و برق تولیدی بند سلما در هرات نیز 40 درصد دیگر مصرف را در این استان تامین می‌کند.

برق تولیدی بند سلما در هرات در حال حاضر 18 مگاوات است و میزان جذب برق وارداتی ترکمنستان در هرات هم 47 مگاوات است که ۴۰ درصد ازبرق مصرفی هرات را تامین می‌کند.

کامرانی گفت: برق ایران نیازمندی۱۴۱ هزار و ۶۰۰ مشترک را تامین کرده و از برق وارداتی کشور ایران در مرکز شهر، شهرستان‌های همجوار و مهمتر از همه بیشتر از 10 مگاوات انرژی برق لازم در شهرک صنعتی هرات نیز از برق ایران تامین می‌شود.

«حمید الله خادم» رئیس اتاق صنایع و معادن هرات گفت: شهرک صنعتی هرات با داشتن 220 کارخانه تولیدی از انرژی برق وارداتی ایران استفاده می‌کنند و در روند تولیدات و رشد سرمایه گزاری ها موثر بوده است،  تمام پیشرفت‌های آنها در صنعت را مدیون برق وارداتی ایران هستند.

مسئولین اداره برق هرات می‌گویند که قرار است تا در آینده نزدیک برای جذب بیشتر نیروی برق از کشور ایران در مراکز توزیع برق در این ولایت ظرفیت سازی خواهد شد  گفته می‌شود در حال حاضر ظرفیت مراکز توزیع برق وارداتی ایران در هرات 120 مگاوات است.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی